przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239444 odwiedzin
Charytatywnie dla Mai i Jarka

Pod koniec minionego tygodnia w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbyły się dwa koncerty charytatywne. Pierwszą akcję przeprowadzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina i Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie, którzy zorganizowali koncert połączony z licytacją na leczenie wokalistki Mai Kapłon. Drugi koncert – „Razem dla Jarka”, połączony był ze zbiórką pieniędzy na rzecz Jarosława Niedzieli – nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie, który wskutek wypadku samochodowego pozostaje w śpiączce.

Maja Kapłon od urodzenia cierpi na skoliozę odcinka piersiowego, do tej pory przeszła już osiemnaście operacji. Podczas jednej z nich wstawiono metalowy pręt, który miał za zadanie podtrzymywać jej kręgosłup do końca życia. Niestety, doszło do jego pęknięcia i jedynym ratunkiem dla wokalistki jest skomplikowana operacja, która została wyceniona na 5,5 mln złotych. Sochaczewska młodzież postanowiła pomóc w zebraniu choć części tej kwoty. 28 listopada, w trakcie charytatywnego koncertu zaśpiewało i zagrało łącznie kilkudziesięciu młodych artystów. Ze sceny popłynęła nie tylko piękna muzyka, ale i ogrom mentalnego wsparcia dla Mai. W przerwach pomiędzy występami odbyły się licytacje z których pieniądze zostaną przekazane na operację wokalistki. W holu można było nabyć świąteczne (i nie tylko) upominki i również w ten sposób przekazać swój datek. Łącznie tego wieczoru udało się uzbierać kwotę 13.601,27 zł.

Dzień później odbył się koncert „Razem dla Jarka”, na którym wystąpiła Kapela Mazowiecka, Teatr nauczycieli z ZSS w Erminowie, Kabaret „Szóstkanaszóstkę” ze SP nr 6 oraz Chór Nauczycieli z ZSS w Erminowie. Wszystkim przyświecał jeden cel – pomóc wybudzić ze śpiączki nauczyciela Jarosława Niedzielę.

W trakcie jednej i drugiej akcji charytatywnej nikogo nie trzeba było namawiać do pomocy. Były to koncerty pełne wzruszeń i dobrej energii.  Sochaczewianie chętnie sięgali do kieszeni, by dołożyć swoją cegiełkę do szczytnego celu.

A A A
29.11.2019
godz.13:10
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt