przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245120 odwiedzin
Chciał pomóc, stracił samochód

Źle skończyła się dla 22-latka okazana uprzejmość. W połowie listopada podwiózł firmowym autem trzech mężczyzn do Kozłowa Biskupiego. Podwózkowicze wykorzystali jednak chwilę nieuwagi kierowcy i kiedy wysiadł on z samochodu, odjechali.

Już dwa dni później policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Teresin, który poruszał się skradzionym autem. Kierowca był zaskoczony całą sytuacją. Samochód kupił okazyjnie jeszcze w dniu, kiedy pojazd ten został skradziony. Nie przypuszczał, że pochodzi z przestępstwa. Kierowca usłyszał zarzut nieumyślnego paserstwa.

Policjanci szybko ustalili, że za kradzież pojazdu odpowiada 37-letni mieszkaniec Sochaczewa i jego 26-letni kolega. Obydwaj usłyszeli już w prokuraturze zarzuty kradzieży toyoty, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu.

Starszy z mężczyzn popełnił przestępstwo znajdując się w warunkach recydywy. Policjantom znana jest też tożsamość trzeciego z mężczyzn biorącego udział w kradzieży samochodu. Jest tylko kwestią czasu, kiedy zostanie zatrzymany i usłyszy zarzuty.

Za popełnione przestępstwo każdemu z mężczyzn grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane auto zostało już zwrócone właścicielowi. (seb)

A A A
02.12.2019
godz.11:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt