przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307491 odwiedzin
Przywłaszczył rower kolegi i okradł dzieci

28-latek najwyraźniej za nic miał sobie prawo własności. Nie był przy tym wybredny. Poza pieniędzmi, odzieżą czy elektronarzędziami potrafił ukraść np. sprzęt do stylizacji włosów. Teraz grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności, a na przemyślenie swojego postępowania będzie miał na pewno najbliższe trzy miesiące, które spędzi w areszcie.

Na mężczyźnie ciążą zarzuty włamania i kradzieży, a także przywłaszczenia roweru. Policja wraz z prokuraturą ustalają teraz, czy 28-letni mężczyzna ma związek z podobnymi przestępstwami na terenie powiatu.

Policjanci   zatrzymali podejrzanego na początku listopada, po tym jak wszedł na teren jednej ze szkół i ukradł dzieciom kilkadziesiąt złotych i dwa telefony komórkowe. Jak powszechnie wiadomo namierzyć telefon komórkowy po numerze IMEI jest w dzisiejszych czasach dość łatwo, więc przestępca krótko cieszył się ze swoich zdobyczy. Zaledwie kilka dni po opisanych wydarzeniach trafił w ręce policji. Podczas zatrzymania funkcjonariuszy zdziwiło, że w mieszkaniu podejrzanego znajduje się specjalistyczny sprzęt fryzjerski, jednak nie mieli wtedy informacji, jakoby pochodził on z przestępstwa.   Zatrzymanemu przedstawiono więc zarzut kradzieży, do którego się przyznał i pewnie spokojnie czekałby na wyznaczenie terminu sądowej rozprawy, gdyby nie wydarzenia kolejnych dni.

Zaledwie dzień później do sochaczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w gminie Teresin. Jak zawiadomiła osoba zgłaszająca, nieznany sprawca dostał się na teren jej posesji skąd ukradł rower, odzież, elektronarzędzia i sprzęt do stylizacji włosów. Policjanci z miejsca skojarzyli narzędzia fryzjerskie, które dzień wcześniej miał przy sobie 28-latek. Jakby tego było mało, mężczyzna najwyraźniej niewiele robił sobie z sytuacji, w której się znalazł, bo tego samego dnia policjantka z Teresina zauważyła, że podejrzany właśnie jeździ na rowerze pochodzącym z włamania. Sprawca od razu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W   trakcie   dalszych czynności okazało się, że złodziej ma na sumieniu także inne wybryki. Jeszcze przed okradzeniem dzieci w szkole pożyczył od znajomego rower wart około 2 tys. zł, ale go nie oddał. Właściciel wielokrotnie prosił o zwrot jednośladu. Bezskutecznie, bo sprawca najwyraźniej sprzedał pożyczony sprzęt.

Po tym wszystkim 28-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem, a także przywłaszczenia mienia. Na wniosek prokuratury, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Podejrzany spędzi za kratami najbliższe trzy miesiące. Policjanci i prokuratorzy ustalają teraz, czy mężczyzna nie odpowiada za inne podobne przestępstwa, do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego.

 

A A A
10.12.2019
godz.08:17
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt