przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239447 odwiedzin
Do czterech razy sztuka, czyli o trudach szukania wykonawcy

Burmistrz po raz drugi unieważnił przetarg na opracowanie dokumentacji przebudowy wojewódzkiej ulicy 600-lecia, jej odcinka między torami kolejki wąskotorowej a skrzyżowaniem z Trojanowską. Złożone przez firmy oferty znacznie przekraczały kwotę, jaką na wykonanie dokumentacji zabezpieczono w budżecie miasta.

Ratusz odłożył na ten cel 110,5 tys. zł i zaznaczył, że do końca marca 2020 roku ma powstać koncepcja, a do końca października przyszłego roku kompletna dokumentacja. Pierwszy tegoroczny przetarg ogłoszono w październiku i wówczas o kontrakt starały się cztery biura, które za koncepcję i projekt życzyły sobie od 160 do 876 tys. zł. W listopadzie ogłoszono następny przetarg i ponownie żądane przez potencjalnych wykonawców kwoty były bardzo wysokie (od 155 do 209 tys. zł).

Przypomnijmy, że pierwszą próbę opracowania dokumentacji podjęto już w ubiegłym roku, gdy burmistrz porozumiał się z MZDW w sprawie dalszej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 705, której część stanowią ulice Wyszogrodzka, Chodakowska, Chopina, 600-lecia, Piłsudskiego i Żyrardowska, a większość z nich w ostatnich latach przeszła gruntowny remont.

- Aleja 600-lecia to droga podlegająca Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich, jednak od lat nasze miasto dokłada się finansowo do remontów dróg marszałka leżących w naszych granicach. Zwykle płacimy za dokumentację, a na wybranych drogach na swój koszt budujemy jeszcze oświetlenie. Tak było m.in. w przypadku ulicy Chodakowskiej i odcinka Chopina, między torami wąskotorówki a rondem Jana Pawła II - przypomina burmistrz Piotr Osiecki.

Do remontu pozostał ostatni odcinek trasy nr 705, między torami wąskotorówki a skrzyżowaniem z Trojanowską i Staszica. MZDW miał postarać się o pieniądze na budowę, a miasto zapłacić za projekty. Dokumentacja miała powstać już w ubiegłym roku, ratusz wybrał biuro projektowe, lecz wykonawca nie był w stanie w terminie wywiązać się z umowy. Umowę zerwano i zaczęto poszukiwania kolejnego, lecz na razie stawki żądane przez projektantów okazały się zaporowe.

daw

A A A
05.12.2019
godz.12:01
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt