przejdź do Sochaczew.pl
207414 odwiedzin
Gorączka złota w SCK

Zapraszamy w sobotę 23 listopada o godz. 19.00 do Klubu Kontrast na kolejny Filmowy Jam Session – pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Tym razem zaprezentowana zostanie „Gorączka złota” w reżyserii Charliego Chaplina, który w filmie zagrał też główną rolę. Jest to niema komedia wyprodukowana w 1925 roku, będąca jednym z najsłynniejszych filmów Chaplina. Oprawę muzyczną zapewnią sochaczewscy muzycy - Marek Chrzan, Bolesław Młodawski, Łukasz Rogowiecki, Me y s o n i Gamid Ibadullayev.

W „Gorączce złota” Charlie Chaplin gra typową dla siebie postać trampa (włóczęgi) poszukującego szczęścia. Wyrusza na poszukiwanie złota i przypadkiem trafia do chaty przestępcy. Z opresji wybawia go Wielki Jim. Tramp po uwolnieniu poznaje Georgię, która gra na jego uczuciach. Następnie poszukiwacze, dzięki łutowi szczęścia, znajdują upragnione złoto i stają się milionerami. Główny bohater kolejny raz spotyka Georgię...

Zaprezentowane w filmie liczne, oryginalne gagi, przeszły do historii kina, m.in. sen o balecie bułeczek czy uczta zgłodniałych bohaterów, podczas której jedzą oni buty. „Gorączka złota” ma status arcydzieła gatunku, łącząc w sobie komedię z historią miłosną.

Wstęp wolny.
Rezerwacje stolików: telefonicznie w sekretariacie Sochaczewskiego Centrum Kultury pod nr (46) 863-07-68

A A A
19.11.2019
godz.09:53
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość