przejdź do Sochaczew.pl
207412 odwiedzin
Dla kulturożerców

W Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie 19 listopada o godz. 11.00 zaprezentowany zostanie spektakl „Darklena” w wykonaniu kolektywu Hoteloko (koprodukcji z Centrum Sztuki Tańca w Warszawie). Będzie to pokaz dla szkół w ramach cyklu „Młodzi kulturożercy”. Spektakl skierowany jest do młodzieży od 11 roku życia.

„Darklena” to sztuka, która poprzez story telling, nową choreografię i performans dotyka tematów tolerancji i edukacji młodych ludzi w XXI wieku. Opowiada o chłopaku, który lubi gry komputerowe, ale lubi też tańczyć. Spektakl jest słowno-ruchowym kolażem, w którym tytułowa Darklena odbija się w różnych postaciach.

Twórcy spektaklu zaprosili do współpracy tancerkę Joannę Chitruszko oraz 12-letniego tancerza Bastiana Knober-Żebrowskiego, który od szóstego roku życia tańczy w stylu Latin Show w formacji MBB Dance Sport Warszawa (m.in. mistrz świata/Ateny 2017 i mistrz Europy/Wałbrzych 2019).

- W tym spektaklu kluczowy jest temat tolerancji. Jestem zdania, że dzięki akceptacji różnorodności, mamy szansę na rozwój społeczeństwa. To czas, aby mówić o tym do młodych w sposób autentyczny i szczery, ale poprzez sztukę z elementami gry i dyskusji (...) Kim jest Darklena? Odpowiedzi szukajcie sami – zachęca reżyserka spektaklu Agata Życzkowska.

Iza Strzelecka

A A A
13.11.2019
godz.08:24
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość