przejdź do Sochaczew.pl
216101 odwiedzin
Spotkanie z kinem niemieckim

Po wakacyjnej przerwie w Klubie Kontrast, ku uciesze miłośników muzyki i starego kina, wznowiony został Filmowy Jam Session – cykl pokazów niemych filmów z muzyką graną na żywo. Na początek zaprezentowany został film ”Berlin: symfonia wielkiego miasta” w reżyserii Waltera Ruttmanna. Jest to niemiecka produkcja z 1927 roku, dokumentująca 24 godziny powszedniego dnia w Berlinie.

W tym dość awangardowym filmie, Berlin pokazany został jako nowoczena metropolia. Sceny codziennego życia wielkiego miasta wzmocniły autentyczność przekazu, który w zamierzeniu twórców miał być wiernym odwzorowaniem ówczesnej rzeczywistości.

Obraz filmowy, jak zawsze w trakcie filmowych „jammów”, uzupełniony został muzyką graną na żywo. Tego wieczoru zagrali dobrze już znani „kontrastowiczom” - Marek Chrzan (gitara), Bolesław Młodawski (klawisze), Łukasz Rogowiecki (klawisze/efekty) i Gamid Ibadullayev (perkusja/ flet). Sochaczewska publiczność mogła już wielkorotnie usłyszeć ich muzyczne interpretacje niemego kina. Tym razem dołączył do nich „Meyson” - kolejny muzyk związany z Sochaczewem, który wzbogacił tło muzyczne filmu dźwiękami elektonicznymi, nadając całości „smacznego” bezpretensjonalnego brzmienia.

Iza Strzelecka

Na kolejny Filmowy Jam Session zapraszamy do Klubu Kontrast 23 listopada o godz. 19.00. Wstęp wolny.

A A A
12.11.2019
godz.08:41
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość