przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245191 odwiedzin
Szpital z nową ofertą

Miło nam poinformować, że dzięki zatrudnieniu nowego zespołu chirurgów pod kierownictwem dr n. med. Szymona Głowackiego, specjalisty chirurgii ogólnej, koloproktologa, możemy pochwalić się pierwszym zabiegiem wykonanym w naszym szpitalu u pacjentki ze zwężeniem nowotworowym przełyku.

Zabieg polega na założeniu stentu samorozprężalnego do przełyku, co pozwoliło dalej walczyć z chorobą i odżywiać się doustnie zamiast podawania pokarmów przez dren wszyty do żołądka.

Rozszerzenie składu osobowego o specjalistę chirurgii ogólnej lek. Tomasza Pokładowskiego, specjalizującego się w technikach chirurgii laparoskopowej i małoinwazyjnej, stworzyło możliwość wprowadzenia kolejnej nowości. W naszym szpitalu jest już możliwość operacji przepuklin z fiksacją siatki od strony jamy brzusznej techniką chirurgii laparoskopowej – TAPP. Technika ta pozwala na zabezpieczenie wielu przepuklin jednoczasowo oraz znacząco zmniejsza ból pooperacyjny. Jest metodą szczególnie dedykowaną w przypadku przepuklin nawrotowych.

Pozyskaniu specjalisty w zakresie proktologii umożliwiło wprowadzenie pełnego zakresu operacji proktologicznych takich jak: operacje szczelin odbytu, przetok okołoodbytowych, hemoroidów, jak również plastyki zwieraczy. Planowany jest rozwój tej wąskiej dziedziny chirurgii przez zakup nowoczesnego manometru – urządzenia do pomiaru napięcia zwieraczy odbytu co pozwoli pomóc wielu pacjentkom i pacjentom w uzyskaniu lepszej i szybszej terapii tych schorzeń.

Obecny skład zespołu chirurgicznego pozwala na wykonanie w naszym szpitalu operacji z całego zakresu chirurgii ogólnej. W chwili obecnej szczególny nacisk kładziemy na techniki małoinwazyjne z uwzględnieniem chirurgii laparoskopowej oraz endoskopii operacyjnej. Kontynuujemy również wykonywanie operacji z zakresu chirurgii bariatrycznej i pomagamy ogromnej ilości pacjentów ze schorzeniem otyłości patologicznej, a co za tym idzie niwelujemy, będące jej konsekwencją, objawy zespołu metabolicznego, takie jak cukrzyca, czy też nadciśnienie tętnicze.

W najbliższym czasie planujemy rozszerzenie zakresu zabiegów o chirurgię dziecięcą oraz urologię.

Szpital Powiatowy w Sochaczewie

A A A
04.11.2019
godz.08:24
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt