przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245083 odwiedzin
Zrobią kolejny krok w przyszłość

Szkoła Podstawowa nr 3 w dwa lata przeprowadzi wart ponad 980 tys. zł edukacyjny projekt „Skok w przyszłość - wspieranie kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie”. W jego ramach ratusz ogłosił właśnie przetarg na zakup pomocy dydaktycznych dla „trójki”.

Jak już informowaliśmy w jednym z poprzednich wydań „Ziemi Sochaczewskiej”, w ramach projektu placówka zorganizuje dodatkowe zajęcia, zapewni uczniom najnowocześniejszy sprzęt, skupi się na rozwijaniu talentów swoich uczniów. Projekt prowadzony będzie od września br. do końca czerwca 2021 roku. „Skok w przyszłość…” ruszył 16 września.

Jak poinformował nas dyrektor SP nr 3 Krzysztof Werłaty, rekrutacja do projektu zakończyła się 13 września i cieszyła olbrzymim powodzeniem. Przygotowano 256 miejsc (w tym 80 dla uczniów ze specjalnymi potrzebami, czyli np. orzeczeniem o niepełnosprawności), powstały też listy rezerwowe. W ramach programu odbywać się będzie naturalna rotacja. Gdy szkołę opuszczą uczniowie najstarszych klas, ich miejsce zajmą młodsi koledzy. Wiedzę poszerzać będą również nauczyciele. 44 osoby wezmą udział w szkoleniach np. z robotyki czy e-materiałów edukacyjnych.

W ramach kolejnego kroku realizacji przedsięwzięcia ratusz ogłosił przetarg na zakup oraz dostawę pomocy dydaktyczno-terapeutycznych. Wykorzystywane będą one podczas zajęć matematycznych, biologicznych, przyrodniczych, geograficznych,   logopedycznych oraz   kompensacyjno-korekcyjnych. Specyfikacja przetargu zawiera bardzo bogatą listę przedmiotów, niezbędnych w „trójce”. Wśród nich nie brakuje tych najnowocześniejszych, jak np. przedmiotowe programy multimedialne czy zestawy do konstruowania robotów. Oprócz tego w wykazie znalazły się m.in. bryły do porównań objętości oraz kształtów, zestawy do pomiarów masy oraz temperatury, modele figur geometrycznych, mikroskopy i zestawy preparatów, zestawy do badania wody, teleskop, plansze naukowe, gry planszowe wykorzystywane do nauki przedmiotów i wiele innych. Termin składania ofert upłynął 4 listopada. (ap)

A A A
07.11.2019
godz.09:56
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt