przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245156 odwiedzin
Będą zniżki dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem

Od 1 stycznia ruszy pilotażowa Mazowiecka karta dla rodzin z dzieckiem z niepełnosprawnością. Dzieci i ich opiekunowie będą mogli liczyć m.in. na 100 proc. zniżkę w pociągach Kolei Mazowieckich  i duże zniżki w mazowieckich instytucjach kultury.

Prace nad wprowadzeniem karty rozpoczęły się z inicjatywy rodziców i osób związanych zawodowo z dziećmi z niepełnosprawnością. Karta ma od 2020 r. obejmować   niepełnosprawne dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz opiekuna. Mazowsze byłoby pierwszym województwem   wprowadzającym takie rozwiązanie. Obecnie trwają prace nad regulaminem, wzorem karty i katalogiem partnerów. Władze województwa zamierzają zaprosić do współpracy nie tylko samorządy, ale i  przedsiębiorców.

Akces do projektu zgłosiły już instytucje kultury samorządu   województwa mazowieckiego   –   teatry, muzea czy skanseny. Zniżki przez nie oferowane wyniosą od 50 proc. Ulgi dotyczyłyby również środków transportu (w tej chwili – Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej). Do tej pory dzieciom z niepełnosprawnością i opiekunowi w KM ustawowo przysługiwała zniżka od 78 proc. Mazowiecka karta pozwoli skorzystać z bezpłatnych przejazdów, czyli 100-procentowej ulgi. Na Mazowszu dotyczyłoby to ok. 50 tys. dzieci. (opr. ap)

A A A
24.10.2019
godz.12:14
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt