przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245082 odwiedzin
Srebrny Orkan

Kadeci Orkana awansowali do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z baraży i do Kasinki Małej nie jechali w roli faworytów. Już pierwszy mecz pokazał, że zawody dla sochaczewian będą bardzo trudne. W drugim spotkaniu na drodze Orkana stanęli Mistrzowie Polski z Lublina. Remis z Budowlanymi jest sporym osiągnięciem naszych rugbistów.

O awansie miał decydować mecz „pomostowy” z Lechią Gdańsk. Tylko zwycięstwo dawało sochaczewianom miejsce w finale. Rugbową bitwę wygrali podopieczni Jakuba Sekleckiego i w niedzielę stanęli naprzeciwko Budowlanych Łódź. Niestety zabrakło chyba sił i wiary, że można pokonać najlepszą drużynę tegorocznej olimpiady. Boisko pokazało różnicę między drużynami. Kadeci Orkana zdobyli srebrny medal i jest to dla tej drużyny ogromny i niespodziewany sukces. Srebrna drużyna na OOM zaprezentowała się w składzie: Patryk Przybylski, Bartosz Nowakowski, Szymon Chmielewski, Damian Szałaj, Kamil Palasik, Daniel Pamięta, Mateusz Popiołek, Adrian Jachowicz, Mateusz Plichta, Michał Kępa, Krzysztof Piłowski, Jakub Młyńczak, Mariusz Sejdak, Cezary Czarnecki, Michał Gmurczyk, Patryk Nowak, Marcin Mikulski, Dawid Janasz, Paweł Radzikowski, Jakub Seklecki (trener), Emil Kowalewski (asystent trenera) oraz Mariusz Gmurczyk (kierownik drużyny).

Orkan Sochaczew – Gorce Raba Niżna  7:7 (7:0)

punkty: Jachowicz (5), Kępa (2)

To był mecz dwóch równorzędnych drużyn. W pierwszej połowie skuteczniejsi byli lepsi motorycznie sochaczewianie. Niestety po przerwie naszych mało doświadczonych rugbistów zaczęła zjadać trema. Wykorzystali ten fakt rywale i wyrównali wynik meczu. Jedna i druga drużyna popełniła sporo błędów, które były wynikiem bardzo ostrej obrony.

Pozostałe mecze I dnia:

Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk  15:3 (15:0)

Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce  21:3 (7:3)

Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin  13:13 (3:3)

punkty: Kępa (8), Pamięta (5)

W spotkaniu przeciwko Mistrzom polski Orkan zaprezentował się bardzo dobrze. W pewnym momencie Orkan prowadził już 10:3. Niestety brak obozu spowodował, że sochaczewianie zaczęli słabnąć w oczach. Rywale wyszli na prowadzenie. Na szczęście pewna noga Michała Kępy zapewniła rugbistom Jakuba Sekleckiego drugi remis.

Pozostałe wyniki II dnia:

Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce  39:0 (27:0)

Budowlani Łódź – Gorce Raba Niżna  15:0 (10:0)

Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk  23:20 (8:10)

punkty: Kępa (13), Popiołek (5), Piłowski (5)

Mecz „pomostowy” Orkana i Lechii był prawdziwą rugbową wojną. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na szczęście ostatnie słowo należało do sochaczewian. Zwycięstwo naszych kadetów i trochę niespodziewana porażka Budowlanych Lublin dała podopiecznym Jakuba Sekleckiego miejsce w finale.

Pozostałe wyniki III dnia:

Gorce Raba Niżna – Budowlani Lublin  8:5 (3:0)

Budowlani Łódź – Pogoń Siedlce  45:0 (31:0)

Tabela grupy A

1.Orkan Sochaczew  7  43-40

2.Gorce Raba Niżna  6  15-27

3.Budowlani Lublin  6  39-24

Tabela grupy B

1.Budowlani Łódź  9  75-3

2.Lechia Gdańsk  5  62-38

3.Pogoń Siedlce  3  3-105

Finał

Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź  0:43 (0:17)

Był to mecz bez historii. Rywale zdominowali naszych kadetów i zasłużenie wysoko wygrali.

mecz o III miejsce

Lechia Gdańsk – Gorce Raba Niżna  3:0 (3:0)

mecz o V miejsce

Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce  23:5 (16:5)

Ostateczna kolejność

1.Budowlani Łódź

2.ORKAN Sochaczew

3.Lechia Gdańsk

4.Gorce Raba Niżna

5.Budowlani Lublin

6.Pogoń Siedlce

(et)

A A A
25.07.2012
godz.12:41
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt