przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245155 odwiedzin
Parking przy dworcu PKP potwierdzony!

 

Mamy już pewność. W przyszłym roku w okolicach dworca powstanie parking dla 100 samochodów. Władze miasta otrzymały od marszałka województwa mazowieckiego potwierdzenie decyzji zarządu o wspólnej budowie obiektu.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o decyzji zarządu Mazowsza, ale były to informacje niepotwierdzone oficjalnie. Jak się dowiedzieliśmy na początku ubiegłego tygodnia do Urzędu Miasta wpłynęło oficjalne pismo sygnowane przez Adama Struzika potwierdzające nasze informacje. Także do naszej redakcji dotarło oficjalne stanowisko zarządu województwa.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, połowę kosztów pokryje miasto, drugą połowę województwo. Realizacją inwestycji zajmie się ratusz, który w najbliższym czasie ogłosi przetarg na projekt parkingu.

- Dopiero, kiedy powstanie kosztorys, będziemy mogli określić wartość inwestycji. Z mojej wiedzy wynika, że może to być około miliona złotych – mówi wiceburmistrz Stanisław Wachowski, który w urzędzie miejskim zajmuje się tym tematem. – Ten rok upłynie nam na kompletowaniu dokumentacji i niezbędnych uzgodnieniach z PKP, Kolejami Mazowieckimi i urzędem marszałkowskim. Procedury takie trwają zazwyczaj od sześciu do ośmiu miesięcy. Na wiosnę przyszłego roku powinna ruszyć budowa. Nie jest to skomplikowana inwestycja, a więc sama realizacja parkingu to kwestia kilku miesięcy – dodaje wiceburmistrz.

Parking powstanie przy ulicy Sienkiewicza, przed przejazdem kolejowym. Jego dokładna lokalizacja nie została jeszcze określona, bo wymaga to uzgodnień z właścicielem terenu, czyli PKP. Na pewno obejmie fragment, na którym stoi wieża ciśnień. Prace, które trzeba będzie wykonać, to, jak twierdzi wiceburmistrz Wachowski, rozebranie odcinka torów biegnących przez ten teren do ul. Towarowej, odwodnienie, wyłożenie parkingu kostką, ogrodzenie i oświetlenie. Wybudowany zostanie również chodnik łączący parking z terenem dworca, tak, aby po zostawieniu samochodu, kierowcy mogli się bezpośrednio z niego dostać na perony.

- Wieża ciśnień też ma szansę spełnić ciekawą rolę. Może znajdzie się osoba lub firma, która zaadaptuje obiekt na bar szybkiej obsługi, czy małą kawiarenkę. Ożywiłoby to parking i ten rejon miasta – planuje Stanisław Wachowski.

Więcej w najnowszej "Ziemi".

Jolanta Sosnowska

A A A
24.07.2012
godz.08:57
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt