przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239442 odwiedzin
Dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie, jak co roku, przygotowała zestaw szkoleń metodycznych dla dyrektorów placówek oświatowych i pracowników bibliotek z terenu powiatu. Rozpoczynają się one już we wrześniu.

25 września o godz. 10 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbędzie się konferencja pt. „Moc słowa”. Uczestnicy zapoznają się m.in. z rolą słowa i ilustracji w książkach dla dzieci, a także z niszczycielską mocą słowa.

Kolejne spotkania w ramach współpracy i samokształcenia bibliotekarzy szkolnych zaplanowano na 23 października i 20 listopada 2019 r. oraz 25 marca 2020 r. Podczas warsztatów uczestnicy będą rozmawiać m.in. o bajkoterapii, literackich inspiracjach na Boże Narodzenie. Będą także lekcje otwarte w ramach cyklu „Mole książkowe”.

Sochaczewska filia BP zapowiedziała również organizację dwóch stałych konkursów: XVII Powiatowego Konkursu „Tę książkę warto przeczytać” oraz XVI edycji konkursu „Wydajemy własną książkę”. Tym razem uczestnicy zmierzą się z tajemnicami ruin sochaczewskiego zamku. Finał pierwszego konkursu zaplanowano na 29 stycznia, drugiego na 13 maja przyszłego roku.

Szczegółowych   informacji udzielają pracownicy biblioteki mieszczącej się w Sochaczewie przy ul. Żeromskiego 39A, tel. 46 862 27 16. (sos)

A A A
23.09.2019
godz.08:42
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt