przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239855 odwiedzin
Spotkanie z projektantami nowego mostu

Omówienie najważniejszych aspektów umowy na wykonanie dokumentacji projektowej planowanego w Sochaczewie mostu na Bzurze i przedstawienie wzajemnych oczekiwań, co do realizacji tego zadania, były głównymi tematami spotkania, do którego doszło w siedzibie starostwa.

Wzięli w nim udział m.in.: przedstawiciele firmy Promost Consulting Sp. z o.o. Sp.k. z Rzeszowa, która zajmie się wykonaniem zadania, starosta Jolanta Gonta, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, burmistrz Sochaczewa   Piotr   Osiecki wraz z zastępcą Dariuszem Dobrowolskim, a także Iwona Szlaga, inspektor ds. inwestycji w gminie Sochaczew i pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg na czele z dyrektorem Małgorzatą Dębowską.

Jak zaznaczył Jan Kuczałek z Promost Consulting, zimą przedstawiony zostanie projekt koncepcyjny inwestycji z poszczególnymi wariantami lokalizacji nowego mostu. Przypomnijmy, w sierpniu w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie doszło do podpisania umowy z wykonawcą dokumentacji projektowej na budowę przeprawy na Bzurze. Realizacja tej historycznej inwestycji to efekt współpracy trzech samorządów: powiatowego, miasta Sochaczew i gminy Sochaczew. Nowy most ma zdecydowanie ułatwić komunikację mieszkańcom miasta, ale też całego powiatu, zwłaszcza z takich miejsc jak: Altanka, Karwowo, Rozlazłów, Adamowa Góra, Młodzieszyn oraz Żelazowa Wola, Feliksów i Janaszówek. 

Przed architektami niełatwe zadanie. Przy projektowaniu przeprawy trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo czynników – wieloletnie prognozy ruchu, w jakim stopniu dana lokalizacja rozładuje ruch w centrum miasta, ile ruchu i w jakim czasie przeniesie na teren gmin leżących za Bzurą, czy skróci czas dojazdu karetek i strażaków. Należy też poważnie rozważyć czynniki, które wpływają na ostateczny koszt budowy czyli np. szerokość koryta rzeki w danym miejscu, stabilności gruntu na szlakach dojazdowych do przeprawy, czy trzeba kupować grunty itd.

A A A
20.09.2019
godz.14:13
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt