przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240446 odwiedzin
Siedem par po 50 lat

21 września, w sali ślubów Urzędu Miejskiego, siedem par obchodziło wspaniały jubileusz. Przeżyli wspólnie 50 lat. Medale za wieloletni staż małżeński, w imieniu Prezydenta RP, wręczył im burmistrz Piotr Osiecki.

W sali ślubów sochaczewskiego urzędu miasta, poza parami obchodzącymi swoje święto, pojawiły się też ich rodziny. Licznie zebranych powitał burmistrz Piotr Osiecki, który w kilku słowach podkreślił, jak dużym szacunkiem darzy ludzi, którzy potrafili przez tak długi czas dochować, trudnej czasem, przysięgi małżeńskiej.

Każda z siedmiu par otrzymała Medale Prezydenta RP. Miasto z kolei ufundowało upominki i kwiaty. Burmistrz Piotr Osiecki skierował ponadto do każdej z par listy gratulacyjne. Medale otrzymali: Krystyna i Jan Hałubek, Zofia i Jan Lichoń, Halina i Wiesław Raczyński, Teresa i Marek Smak, Hanna i Tadeusz Sobczak, Stanisława i Andrzej Szymańscy oraz Wanda i Kazimierz Woźniak.

Uroczystość była wyjątkowa dla Krystyny Hałubek, która przez wiele lat przed odejściem na emeryturę była kierownikiem sochaczewskiego USC w którym sama udzieliła setek ślubów.

- To dla mnie wyjątkowo wzruszające wydarzenie. Wiele lat pracy staje mi przed oczami i wspominam je bardzo mile – powiedziała nam Krystyna Hałubek. - To było niesamowite uczucie udzielać ślubu zakochanym ludziom. I nawet trudniejsze wtedy warunki, bo przecież sala ślubów wygląda tak pięknie od niedawna, niczego nie umniejszały tym chwilom. A jaki jest przepis na tak wiele lat razem? Wspierać się wzajemnie.

- A także miłość, przyjaźń i szacunek – dodaje Jan Hałubek.

Jak przystało na tak piękną okoliczność, nie zabrakło toastu, a przy okazjonalnym torcie zebrani wymieniali się wspomnieniami i anegdotami z długiego małżeńskiego stażu, a pierwsze cięcie tortu przypadło Krystynie Hałubek. (seb)

A A A
21.09.2019
godz.08:40
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt