przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239478 odwiedzin
W tym roku dożynki w cygańskich rytmach

Święto Plonów Powiatu Sochaczewskiego odbędzie się w niedzielę, 15 września w gminie Iłów - w miejscowości Giżyce. Do udziału w dożynkach powiatowych zapraszają: parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Urząd Gminy w Iłowie.

Uroczystości odbędą się w Giżycach a rozpocznie je tradycyjnie msza święta o godz. 12.00 odprawiona w intencji rolników. Tu delegacje z gmin złożą na ołtarzu wieńce dożynkowe oraz bochny chleba wypieczone z tegorocznego zebranego zboża.

Następnie dożynki przeniosą się na pobliski teren parafialny, gdzie na wszystkich czekać będzie festyn rodzinny z atrakcjami. Rozpocznie się on tradycyjnie od obrzędu dzielenia chlebem i złożenia podziękowań delegacjom wieńcowym. Ponadto, w programie przewidziano m.in. występ Sochaczewskiej Orkiestry Dętej a także przedstawicieli mieszkańców gminy Iłów. Swoje talenty muzyczne zaprezentują m.in. podopieczni GOK w Iłowie. W rytmach disco polo do tanecznej zabawy zachęcać będą zespoły Bravo i Exell. Nowością na dożynkach będzie z pewnością występ zespołu Cygańskie Czary i Eleny Rutkowskiej. Zespół wykona m.in.: „Czarne oczy”, „Szurjaki”, „Graj piękny cyganie”.

Organizatorzy dożynek zaplanowali dla uczestników także wiele innych atrakcji, w tym darmową watę cukrową, malowanie twarzy oraz fotobudkę. Będą konkursy, wesołe miasteczko dla najmłodszych, stoiska z rękodziełem, zabawkami czy wyrobami pszczelarskimi. Na wszystkich czekać będzie ogródek gastronomiczny oraz darmowa grochówka.

Partnerami Dożynek Powiatowych są: Rada Powiatowa MIR oraz MODR oddział w Bielicach, zaś Partnerem Strategicznym jest PGNiG Obrót Detaliczny.

Sponsorami wydarzenia są: Sochaczewskie Centrum Kredytowe, Gospodarstwo Sadownicze „Tęczowy Ogród”, Sklepy ABP Market Adam i Bożena Papierowscy, Bank Spółdzielczy w Iłowie oraz Vistula Bank Spółdzielczy - oddział w Iłowie.

W tym roku rolę starostów dożynkowych przyjęli Bogusława i Dariusz Orlińscy, mieszkańcy Piotrowa. Państwo Orlińscy wraz z pięciorgiem dzieci prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne (warzywno-ogrodnicze) o powierzchni 10 ha. Specjalizują się w uprawie warzyw (brukselka, kapusta pekińska) oraz prowadzą sad czereśniowy.

Program:
11.45 - zbiórka delegacji wieńcowych przed kościołem
12.00 - uroczysta Msza Święta Dziękczynna
13.20 - przemarsz korowodu dożynkowego z wieńcami na pobliski teren parafialny
13.30 - oficjalne rozpoczęcie uroczystości dożynkowych: powitanie i przemówienia, ceremoniał dożynkowy
14.20 - rozstrzygnięcie konkursów w ramach projektu: „Ziemia Giżycka dawniej i dziś w 780. rocznicę miejscowości”
15.00 - występ Sochaczewskiej Orkiestry Dętej
15.50 - rozstrzygnięcie konkursu „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej”
16.20 - występy iłowskie: folkowo - na ludowo, czyli muzyczna prezentacja Gminnego Ośrodka Kultury,  Zespół Koła Emerytów i Rencistów „Iłowiacy”, zespół „Teraz My”; Angelika Orzeszek i Joanna Rolewska
17.20 - konkurs Radia Sochaczew
17.40 - występ zespołu BRAVO
19.00 - występ zespołu CYGAŃSKIE CZARY
20.00 - koncert zespołu EXELL

A A A
07.09.2019
godz.07:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt