przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239474 odwiedzin
Rusza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

MOPS uruchomił w swej siedzibie wypożyczalnię sprzętu wspomagającego i rehabilitacyjnego. Powstała ona na bazie urządzeń podarowanych miastu przez Mazowiecki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

PCK to najstarsza polska organizacja humanitarna znana m.in. z udzielania pomocy w czasie klęsk i wojen oraz propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa. Ale to tylko część jej zadań, bo PCK to także opieka nad ludźmi starszymi, samotnymi, niepełnosprawnymi. Właśnie z myślą o tych ostatnich Polski Czerwony Krzyż pozyskuje z różnych źródeł pieniądze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, poprawiającego komfort życia, pozwalającego seniorom wyjść z przysłowiowych czterech ścian.

Sochaczewski ratusz, w porozumieniu z PCK, pozyskał dla naszych mieszkańców sprzęt wspomagający i rehabilitacyjny o wartości około 21 tys. zł. Trafi on do wypożyczalni otwartej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej mieszczącym się w alei 600-lecia 90.

- Wypożyczalnia dysponuje sześcioma rowerami rehabilitacyjnymi trójkołowymi, sześcioma wózkami inwalidzkimi, ośmioma balkonikami ortopedycznymi i taką samą liczbą kul ortopedycznych. Zdecydowaliśmy o przekazaniu tego sprzętu ośrodkowi pomocy społecznej, który najlepiej wie, kto z podopiecznych potrzebuje wózka czy balkonika. Dla wielu rodzin taki zakup byłby finansowym wyzwaniem, a tak potrzebny sprzęt wypożyczą za darmo – mówi wiceburmistrz Marek Fergiński.

Jak czytamy w regulaminie, wypożyczalnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Mogą z niej korzystać tylko mieszkańcy miasta, którzy posiadają zaświadczenie lekarskie wskazujące na konieczność korzystania z określonego typu urządzeń. Sprzęt można użytkować maksymalnie rok. Wypożyczalnia nie pobiera żadnych opłat, wymaga jedynie, by zwracane przedmioty wróciły w niepogorszonym stanie. Każdy zainteresowany podpisze z MOPS stosowną umowę zawierającą zobowiązanie do dbania o powierzone przedmioty, pokrycia ewentualnych kosztów napraw, gdyby okazało się, że doszło do ich uszkodzenia. (daw)

A A A
11.09.2019
godz.07:41
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt