przejdź do Sochaczew.pl
215165 odwiedzin
Rywalizacja na miodowe przysmaki

Tradycyjnie w ramach Dożynek Powiatu Sochaczewskiego, w tym roku 15 września w Giżycach, zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty konkurs „Miodowe przysmaki ziemi sochaczewskiej”.

Jego organizatorami są od XI edycji - Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Bielicach oraz Powiatowe Koło Pszczelarzy w Sochaczewie.

Do udziału w konkursie może przystąpić każdy, zapraszamy osoby indywidualne, jak i grupy – np. Koła Gospodyń Wiejskich. Poszukiwane są wyroby cukiernicze oraz napoje regionalne (alkoholowe i bezalkoholowe). Mają to być produkty specyficzne, o szczególnych walorach estetycznych i smakowych, przeznaczone do bezpośredniego spożycia, jednocześnie charakterystyczne dla naszego regionu, takie które mogłyby stać się jego wizytówką. Każdy produkt zgłoszony do konkursu powinien zawierać w swoim składzie miód.

Produkty należy dostarczyć w dniu dożynek do zielonego namiotu MODR (w godzinach 12.00-13.00), który mieścić się będzie na placu dożynkowym. Produkty oceni komisja, w której skład wejdą przedstawiciele MODR Warszawa oddział Bielice, Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, Powiatowego Koła Pszczelarzy w Sochaczewie, Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz gminy Iłów – instytucji, które będą też fundatorami atrakcyjnych nagród w konkursie.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na scenie podczas Dożynek Powiatu Sochaczewskiego w Giżycach około godziny 15.50 tego samego dnia.

A A A
26.08.2019
godz.05:55
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość