przejdź do Sochaczew.pl
213841 odwiedzin
Resocjalizacja okazała się nieskuteczna

Niedawno wyszedł z aresztu i już do niego wrócił. Mieszkaniec gminy Teresin odpowie przed sądem za kradzieże, groźby karalne, udzielanie środków odurzających, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Część przestępstw popełnił znajdując się w warunkach recydywy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Sochaczewscy policjanci od dłuższego czasu pracowali nad sprawami kradzieży do których dochodziło na terenie powiatu sochaczewskiego. Funkcjonariusze zbierali dowody i analizowali zebrany materiał. Trop prowadził do 32-letniego mieszkańca gminy Teresin. Mężczyzna jest im bardzo dobrze znany, m.in. jako sprawca włamania do sklepu jubilerskiego, do popełnienia którego użył siekiery.

Po wyjściu z więzienia, gdzie odsiedział wyrok za wspomniany czyn, 32-latek nie zamierzał prowadzić uczciwego życia. Znów zaczął kraść. Wpadł jednak, kiedy zatankował paliwo na terenie powiatu łowickiego i odjechał nie płacąc za nie. Dodatkowo doprowadził do kolizji. Za mężczyzną ruszyli w pościg łowiccy mundurowi, których od granicy powiatów zmieniła sochaczewska drogówka.

- Kierowca jechał bardzo niebezpiecznie. Znacznie przekraczał dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, jechał lewym pasem zmuszając inne pojazdy do zjechania na pobocze - relacjonuje oficer prasowy KPP w Sochaczewie mł. asp. Agnieszka Dzik. - W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na przeciwnym pasie w poprzek drogi. Podjął próbę ucieczki na pieszo, ale po kilku minutach został zatrzymany.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał łącznie osiem zarzutów, które dotyczyły kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz udzielania środków odurzających. Dodatkowo odpowie także za przestępstwa, które popełnił znajdując się w warunkach recydywy - kradzież łyżki od koparki, butli technicznych, zagęszczarki oraz przewodów elektrycznych i wysokociśnieniowych, a także groźby karalne i kradzież paliwa o wartości kilkuset złotych. Część skradzionych przedmiotów została już odzyskana przez sochaczewskich policjantów. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna brał udział jeszcze w innych przestępstwach.

W sobotę 3 sierpnia sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. (seb)

A A A
13.08.2019
godz.07:43
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość