przejdź do Sochaczew.pl
215171 odwiedzin
Z roku na rok bezpieczniej na ulicach

Pracownicy miejskiego monitoringu opracowali raport z zarejestrowanych zdarzeń na terenie miasta w pierwszej połowie 2019 roku. Operatorzy kamer zgłosili w tym okresie dyżurnym policji 119 incydentów dotyczących wykroczeń i przestępstw.

Na terenie miasta rozlokowanych jest kilkanaście kamer miejskiego monitoringu, obsługiwanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. System działa od ponad dekady i ulegał przez te lata stopniowej rozbudowie. Również w budżecie na ten rok samorząd miejski przewidział środki w wysokości 123 tysięcy złotych na jego modernizację.

W pierwszej połowie 2019 roku monitoring odnotował 119 incydentów. Dla porównania w tym samym okresie 2018 roku było ich ponad 120, a w pierwszej połowie 2017 r. prawie 140.

Najwięcej incydentów, bo 33, to „przebywanie na podzamczu poza godzinami zwiedzania”. Nie brakowało niestety przypadków niszczenia mienia. Kamery monitoringu zanotowały takie zachowanie 24 razy. 16 odnotowanych incydentów dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Najwięcej incydentów zarejestrowała kamera na podzamczu – 43. Liczba przypadków zanotowanych przez pozostałe kamery wahała się od 1 do 12.

Miejski monitoring to jednak nie tylko system kamer, ale też całodobowy telefon „dyżurnego miasta”. W 2018 roku mieszkańcy zgłosili tą drogą prawie 100 sytuacji wymagających interwencji odpowiednich służb. Tylko do połowy tego roku już 77. Przypomnijmy, numer 46 862-36-82 działa 7 dni w tygodniu, całą dobę, także w dni wolne od pracy i najważniejsze święta.

Zgłoszenia mieszkańców najczęściej dotyczyły uszkodzenia nawierzchni dróg oraz awarii oświetlenia ulicznego. W przypadku każdego zgłoszenia podjęte zostały działania polegające na powiadomieniu służb ratowniczych, porządkowych lub przekazaniu zgłoszeń do odpowiednich wydziałów i referatów urzędu miejskiego.

W minionym półroczu, na wniosek Komendy Powiatowej Policji w związku z toczącymi się sprawami, monitoring udostępniał swoje zasoby 35 razy. Dostarczał także informacje do radia Sochaczew o aktualnej sytuacji, utrudnieniach i natężeniu ruchu na naszych drogach.  (seb)

A A A
19.08.2019
godz.11:15
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość