przejdź do Sochaczew.pl
206311 odwiedzin
Z kijkami do Żelazowej Woli

Około 40 osób wzięło udział w III Sochaczewskim Marszu Nordic Walking. Kijkarze wyruszyli w sobotę 27 lipca z placu Kościuszki i w niespełna dwie godziny, pokonując 7-kilemetrową trasę, dotarli do Żelazowej Woli.

Trasa tegorocznego marszu przebiegała ulicami: Staszica, Trojanowską, Łąkową, Zaciszną, Piaszczystą, Graniczną i dalej przez miejscowości Orły Cesin, Nowe Mostki do Żelazowej Woli. Przed wyruszeniem w drogę na placu Kościuszki odbyła się rozgrzewka. Przeprowadził ją doświadczony nordic walker, Artur Kaźmierski z KM „Aktywni” Sochaczew. Uczestnicy mogli też w biurze zawodów odebrać pakiety startowe, a były w nich kamizelki odblaskowe, identyfikatory oraz niebieskie koszulki z nadrukiem „Sochaczew - bądź w centrum sportu”, ufundowane przez Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM.

- Mieliśmy w tym roku bardzo fajną trasę. Pogoda dopisała. Było dobre tempo i przyjemna atmosfera w drodze. Wszyscy do Żelazowej Woli dotarli zadowoleni, obyło się bez kontuzji, czy jakichś mniejszych otarć – mówiła w parku przy Muzeum Domu Urodzenia Fryderyka Chopina jedna z organizatorek marszu – Agata Kalińska.

Przybyli do Żelazowej Woli wysłuchali w południe koncertu chopinowskiego. Później był czas na odpoczynek i relaks podczas pikniku rekreacyjnego. Można było posilić się pizzą z „Atmosfery”, napić soków z Tęczowego Ogrodu, zjeść coś słodkiego dzięki firmie Mars Polska. Ponadto organizatorzy, dla najliczniejszej rodziny biorącej udział w imprezie, przygotowali specjalny upominek ufundowany przez firmę Procter & Gamble.

Na zakończenie, dla chętnych, pracownicy Muzeum Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli przygotowali grę terenową. Jej uczestnicy musieli dotrzeć do pięciu ukrytych lokalizacji na terenie parku, rozwiązać zagadki i odgadnąć hasła z krzyżówki.

A A A
29.07.2019
godz.08:04
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość