przejdź do Sochaczew.pl
213849 odwiedzin
Specjaliści w programowaniu

Uczniowie „osiemdziesiątki” wystartowali w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu. Była to pierwsza edycja multimedialnego konkursu dla dzieci i młodzieży z całej Polski i, jak się okazało, szczęśliwa dla naszych uczestników.

Uczniowie byli podzieleni na 4 kategorie wiekowe: „Rookie”, „Skilled”, „Master” i „Expert”. Dwaj uczniowie z ZS CKP - Michał Pniak i Krzysztof Orliński z klasy 3et (technik informatyk), zachęceni przez Krzysztofa Rymarza - nauczyciela przedmiotów informatycznych, postanowili wziąć udział w zawodach. Ze względu na wiek, znaleźli się w kategorii „Expert”, czyli musieli się zmierzyć z zadaniami o największym stopniu trudności.
W eliminacjach śpiewająco (choć może to nie najlepsze określenie dla zmagań informatycznych) poradzili sobie z zestawem 10 zadań i obydwaj przeszli do finału. W finale każdy uczestnik otrzymał zestaw zadań. Tym razem liczyły się nie tylko poprawne rozwiązania, ale także czas wykorzystany na rozwiązanie zadań. Mistrzostwa zostały przeprowadzone za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com, a ich współorganizatorem był Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie z „Garbolewskiego” dali sobie świetnie radę i obydwaj zostali laureatami VII miejsca w grupie EXPERT PIX2019.

Michał i Krzysztof nagrody odebrali w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, a dzięki ich sukcesowi ZS CKP otrzymał tytuł Szkoły Mistrzów Programowania i prawo umieszczenia grafik na stronie szkoły http://pixblocks.com/szkola-mistrzow-programowania/

Serdecznie gratulujemy mistrzom i życzymy dalszych sukcesów.

M. Sz.

A A A
22.07.2019
godz.07:38
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość