przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338482 odwiedzin
Wakacyjny czas rodzinnych pikników

Za nami kolejne trzy rodzinne pikniki. Tym razem animatorzy trafili z dobrą zabawą do Karwowa, Malesina i na bloki wojskowe. Usytuowane tam place zabaw zmieniły się na jedno popołudnie w miejsce radosnych festynów dla dzieci.

W sobotę 20 lipca na placu zabaw przy ul. Grzybowej w Karwowie zapanowały hawajskie klimaty. Właśnie Hawaje były tego dnia motywem przewodnim. Dzieci mogły zaopatrzyć się w charakterystyczne wieńce z kwiatów. Wśród uczestników zabawy przechadzał się hawajski dinozaur. Odbyły się zabawy ruchowe i konkursy, w których zwycięzcami byli wszyscy. Animacją zajęć zajęła się Renata Kubik z MOSiR. Pomocą służyła jej młodzież z Klubu Wolontariuszy przy MOPS. Całość koordynowała naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki.

Chyba największą frekwencją tego lata cieszył się piknik w Malesinie, na placu zabaw przy ul. Kozubowskiego, który odbył się w niedzielę 21 lipca. Przybyłych nie wystraszyły nawet przelotne opady deszczu, podczas których skryli się pod namiot i w altanie. Altanie, która powstała w ramach zwycięskiego projektu Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Na pikniku obecni byli wnioskodawcy tego projektu, którzy dziękowali wszystkim mieszkańcom dzielnicy za oddane głosy. Gry, tańce i konkursy dla dzieci i dorosłych prowadził   Piotr   Milczarek. Młodzi mieszkańcy południowej części miasta, którzy uczestniczyli w zabawach, zostali obdarowani licznymi prezentami przygotowanymi dla nich przez miejski wydział sportu.

W niedzielę 28 lipca piknik rodzinny odbył się na placu zabaw przy ul. Żwirki i Wigury. Animatorem zabawy ponownie był doskonale wszystkim znany Wujcio Wariatuńcio, czyli Piotr Milczarek. Szybko porwał dzieci do wspólnej zabawy w rytm takich szlagierów jak „Na wyspach Bergamutach”, czy „Kaczka Dziwaczka”. Mali sochaczewianie z radością wzięli udział w tańcach i konkursach. Nie zabrakło zwierzątek z balonów i malowania buziek, czym zajęli się wolontariusze z Klubu Wolontariuszy przy MOPS.

Następny piknik odbędzie się już w sobotę 3 sierpnia, tym razem w hali sportowej MOSiR przy ul. Kusocińskiego. Start o godzinie 16.00. (mf, seb)

A A A
31.07.2019
godz.08:33
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt