przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338464 odwiedzin
Pięćset złotych dla 6,5 tys. dzieci

W połowie lipca już blisko 2,5 tys. sochaczewian złożyło elektroniczne wnioski o przyznanie świadczenia 500+ na nowych zasadach. Od 1 lipca przestało obowiązywać kryterium dochodowe i wypłaty przysługują na wszystkie dzieci, nawet jeżeli są one jedynymi w rodzinie.

Dotychczas   świadczenie przyznawane było na drugie i kolejne dziecko, a na pierwsze wypłacane było tylko po spełnieniu kryteriów dochodowych. Po rozszerzeniu programu 500 + przysługuje już na wszystkie dzieci do ukończenia przez nie 18 roku życia, niezależnie od zamożności rodziców i liczby dzieci w rodzinie. Z danych Centrum Informacyjnego Rządu wynika, że od momentu uruchomienia programu (2016 r.) wsparcie otrzymało ponad 3,6 miliona dzieci, czyli 52 procent wszystkich dzieci. Szacunkowa liczba objętych programem po jego rozszerzeniu to aż siedem milionów najmłodszych Polaków.

W tym roku w Sochaczewie programem Rodzina 500+ objętych zostanie około 6500 dzieci a programem „Dobry Start”, gwarantującym 300 zł w ramach wyprawki szkolnej, 3700 dzieci. Do 18 lipca w ratuszu odnotowano prawie 1,5 tys. wniosków elektronicznych dotyczących „Dobrego Startu”.

Mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości dopełnienia formalności online. Zrobić można to za pomocą portali: Emp@tia, ZUS PUE, czy bankowość elektroniczna. Dodatkowo od 1 sierpnia wnioski o świadczenie 500+ na nowy okres czy też wnioski o „Dobry Start” będzie można złożyć w sposób tradycyjny w Wydziale Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego.  Przyjmowane będą w pokoju 426 na III piętrze UM. Można je również przesłać pocztą. (ap)

A A A
01.08.2019
godz.07:17
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt