przejdź do Sochaczew.pl
214356 odwiedzin
Legenda jazzu na rozpoczęcie festiwalu

Zespół Old Timers jest w polskim jazzie tradycyjnym symbolem i legendą. Od ponad 30 lat jest w ścisłej czołówce w dorocznych rankingach miesięcznika „Jazz Forum". Jest jednym z najlepszych zespołów grających jazz tradycyjny w Europie. Już w najbliższą niedzielę (28.07. godz. 19:00) Old Timersi otworzą II Sochaczewski Festiwal Jazzowy.

Zespół powstał w 1965r. w Warszawie. Już rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Złotej Tarki" - imprezie towarzyszącej festiwalowi Jazz Jamboree. Wynik ten powtórzył w dwóch kolejnych latach, stając się pierwszymi jak dotąd jedynym trzykrotnym zdobywcą tego trofeum. Następujące lata to pasmo sukcesów. Zespół koncertował na wielu festiwalach jazzowych w Europie. Ich dorobek muzyczny stanowi nagranie kilkunastu płyt, setki koncertów, występów telewizyjnych i radiowych. Nie ma kraju w Europie gdzie nie występowałby Old Timers. W 1975 r. zespołowi wręczona została Złota Płyta Polskich Nagrań za album "Old Times with Sandy Brown". W 1980 r. zespół uczestniczył w festiwalu Jazz Yatra w Bombaju i Kalkucie. Prezentowany niezmiennie wysoki poziom artystyczny zaowocował wspólnymi występami i nagraniami płytowymi z licznymi gwiazdami jazzu tradycyjnego, wśród których byli: Sandy Brown, Beryl Bryden, Buck Clayton, Wild Bill Davisom, Champion Jack Dupree, All Grey, Joe Newman, Albert Nicholas, Benny Waters i inni. Poza występami scenicznymi wspomnieć też wypada o nagranej przez zespół muzyce do takich filmów fabularnych jak "Był Jazz", Vabank" czy "Seksmisja". Uczestniczył także w realizacji spektaklu "Opera za trzy grosze" w warszawskim teatrze Ateneum oraz w licznych programach telewizyjnych.

Każdy koncert zespołu jest do chwili obecnej ogromnym sukcesem, czego dowodem były w roku 2005 występy na festiwalach jazzowych w Dreźnie (Niemcy), Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), Salgotarian (Węgry). W kwietniu 2006 r. zespół nagrał płytę Swing That Music, która została dołączona do listopadowego wydania „Jazz Forum” Nagranie to zebrało wiele znakomitych recenzji. W ankiecie czytelników „Jazz Forum” Old Timers został uznany za najlepszy zespół jazzu tradycyjnego w kraju. W ponad 40 letniej działalności muzycznej skład zespołu ulegał zmianom, ale zawsze członkami grupy byli i są muzycy reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy.

Klikając w LINK usłyszeć można próbkę umiejętnosci muzyków. 

A A A
26.07.2019
godz.11:16
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość