przejdź do Sochaczew.pl
207453 odwiedzin
Śmieci na sesji

W czwartek, 11 lipca odbędzie się sesja Rady Miejskiej Sochaczewa. Głównym tematem, jakim zajmą się radni, będzie ustalenie wysokości stawki za odbiór śmieci.

Proponowana przez ratusz nowa stawka, która ma obowiązywać od 1 sierpnia, to 19 zł miesięcznie od osoby za śmieci segregowane i 38 zł za niesegregowane. Konieczność wprowadzenia wyższej opłaty wynika z podwyżki, jakiej zażądała firma Partner odbierająca odpady w Sochaczewie. W obliczu dramatycznej sytuacji na rynku śmieciowym w całym kraju, oraz groźby zerwania umowy przez firmę Partner, burmistrz zdecydował o zawarciu sądowej ugody. W jej wyniku od kwietnia tego roku zryczałtowana opłata, jaką co miesiąc miasto przekazuje firmie śmieciowej, wzrosła z 420 do 630 tys. zł. Samorząd nie ma wpływu na wysokości oferty składanej przez operatora, o czym boleśnie przekonał się m.in. nasz sąsiad, gmina Sochaczew, w której stawka wzrosła z 11 do 28 zł miesięcznie za odpady segregowane.

Jeśli radni przychylą się do propozycji burmistrza, za okres od kwietnia do lipca miasto wyłoży brakującą kwotę z budżetu, ale od 1 sierpnia wszystkich mieszkańców obejmie podwyżka, która w porównaniu do innych okolicznych samorządów i tak jest niższa.

Sesja odbędzie się 11 lipca w sali konferencyjnej urzędu. Początek o godz. 13.00.

 

A A A
11.07.2019
godz.06:43
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość