przejdź do Sochaczew.pl
221227 odwiedzin
Park linowy już tej jesieni

Jeszcze tej jesieni sochaczewska baza sportowa i rekreacyjna wzbogaci się o nowy obiekt. To park linowy, z dwoma trasami o różnym stopniu trudności i placem zabaw dla najmłodszych. 3 lipca burmistrz popisał w tej sprawie umowę z Krzysztofem Żukiewiczem, prezesem firmy Project Outdoor Polska z Bielska-Białej. Koszt budowy wyniesie 515,4 tys. zł. 

- Coś, co jeszcze nie kilka lat temu było atrakcją w dużych miejscowościach turystycznych, teraz będziemy mieć u siebie. To nie jest wielki projekt, ale na pewno wdzięczny, bo skorzystają z niego przedszkolaki, i uczniowie podstawówek, i bardziej wytrawni we wspinaczce nastolatkowie. Może rodzice też się zdecydują, w co szczerze wierzę – mówił podczas spotkania w ratuszu Piotr Osiecki.

Podziękował też grupie radnych z PiS i Sochaczewskiego Forum Samorządowego, którzy na ostatniej sesji poparli zmiany w budżecie pozwalające na zawarcie tej umowy.

- Dla mnie najważniejsze jest to, że budowę przeprowadzimy od początku do końca w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył niemal 800 głosów, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Mieszkańcy tego chcieli, a naszym zadaniem, jako radnych, jest spełniać oczekiwania lokalnej społeczności – podkreślił przewodniczący rady miasta Sylwester Kaczmarek.

Park powstanie na terenie stadionu MOSiR przy ul. Chopina i będzie się składał z dwóch tras linowych o zróżnicowanych poziomach trudności, z indywidualnym systemem asekuracji oraz z linowego placu zabaw dla maluchów. Główne trasy zostaną zamontowane na drzewach oraz na wkopanych w ziemię podporach. Linowy plac zabaw dla najmłodszych będzie osobną konstrukcją. Kompleks ma być zbudowany tak, aby był dostępny dla jak największej liczby użytkowników i umożliwiał zabawę całym rodzinom, dlatego zastosowano różne wysokości oraz zróżnicowany stopień trudności konstrukcji.

Linowy plac zabaw – to dwanaście przeszkód. Plac będzie położony nisko nad ziemią, do korzystania z niego nie trzeba stosować lin asekuracyjnych. Trasa zielona - łatwiejsza, dla dzieci, w wieku od 6 lat do 12 lat. Jej konstrukcja będzie się składała z drewnianych platform oraz dziewięciu przeszkód linowych różnego typu i dwudziestometrowego zjazdu tyrolskiego. Całkowita długość trasy to 81 metrów. Trasa czerwona - dla bardziej zaawansowanych. Tu do pokonania będzie dziewięć przeszkód linowych o różnej konfiguracji, powstanie też długi na 90 metrów zjazd tyrolski. Łączna długość trasy wyniesie 166 metrów.

Park najprawdopodobniej zostanie oddany do użytku w październiku, choć jak zapewnia Krzysztof Żukiewicz, firma zrobi wszystko, by prace poszły możliwie szybko i sprawnie. Obiektem będzie zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Umowę zawarto w obecności przewodniczącego rady miasta Sylwestra Kaczmarka, wiceburmistrza Dariusza Dobrowolskiego, skarbnika miasta Jolanty Brzóski, naczelnika Wydziału Inwestycji i Modernizacji Urszuli Cielniak oraz szefa Referatu Zamówień Publicznych Radosława Kwiatkowskiego.

A A A
07.07.2019
godz.06:43
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość