przejdź do Sochaczew.pl
207580 odwiedzin
Remontujemy szkoły

Wakacje to odpoczynek dla uczniów i nauczycieli, niekoniecznie jednak dla dyrektorów. Najczęściej bowiem w tych wolnych od lekcji miesiącach prowadzone są różne roboty remontowe i inwestycyjne.

W Gimnazjum nr 1 we własnym zakresie odnowiona zostanie, zgodnie z potrzebami, część klas i korytarzy. Jednak mimo wakacji placówka  będzie tętniła życiem za sprawą wynajmu sal na szkolenia dla nauczycieli i goszczenia  pracujących na zamku archeologów, którym zapewni usługi hotelowe. Wynajmowana też będzie grupom zorganizowanym hala sportowa, zaś pod koniec lipca zamieszka tu na trzy dni 150-osobowa grupa bębnistów. – Cieszę się, bo to dodatkowe pieniądze dla szkoły, których ciągle trzeba poszukiwać – dodaje Małgorzata Gorgis.

W Gimnazjum nr 2, jeszcze w czerwcu, za pieniądze z budżetu placówki, ogrodzono nowym płotem szkolną część gospodarczą i wykonano odwodnienie dachu łącznika do kanalizacji burzowej. Wcześniej bowiem tradycyjna rynna wylewała wodę na przyszkolny chodnik i trudno było wtedy przejść.

Jak poinformował nas kierownik administracyjny gimnazjum Julian Tasiecki, już podczas wakacyjnych miesięcy planowana jest wymiana podłóg w dwóch salach lekcyjnych oraz w korytarzu. Płytki PCV zastąpią sztuczne wykładziny, co szkołę kosztować będzie łącznie 20 tys. zł. Ponadto, siłami własnymi, wykonana zostanie konserwacja innych podłóg, malowanie zaplecza kuchennego oraz konserwacja mechanicznej wentylacji. Uszczelnianie, udrażnianie, konserwacje silników.

Szczególnie hojnie przez władze miasta obdarowany został Zespół Szkół w Chodakowie, który otrzymał 80 tys. zł na remont sal lekcyjnych i piwnic. Jak nam powiedziała kierownik gospodarczy Longina Słubik, 50 tys. przeznaczono  na dużą salę komputerową na 20 stanowisk, która miałaby być usytuowana w piwnicy. A ponieważ w sytuacji, gdy teren znajduje się poniżej poziomu ziemi, muszą zostać spełnione określone wymogi, szkoła musiała złożyć pismo do sanepidu wojewódzkiego. Obecnie czeka na odpowiedź, czy sala komputerowa może powstać w piwnicy. 30 tys. wykorzystane zostanie na remont sal lekcyjnych, a konkretnie na malowanie i wymianę podłóg.

Dodatkowo placówka otrzymała 40 tys. na mały plac zabaw typu „Radosna szkoła” dla klas I-III, który ma powstać obok budynku przy ul. Chodakowskiej. Cały czas trwają natomiast remonty bieżące, tj. malowanie łazienek i korytarzy.

Więcej w najnowszej "Ziemi".

Małgorzata Pałuba

A A A
12.07.2012
godz.22:05
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość