przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307499 odwiedzin
Taniec w odmętach Instagrama

Po udanej współpracy z Teatrem Maska grupa Hoteloko pojawiła się w niedzielę 2 czerwca w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie, by zaprezentować spektakl Instashow.

Tematyka sztuki była podobna do tej pokazanej w ramach projektu „Podaj dalej/Taniec”, którego premiera miała miejsce w Warszawie kilka dni wcześniej, ale pokazana została nieco inaczej. Aktorzy skupili się głównie na tańcu i za jego pomocą zaprezentowali tożsamość obecnego pokolenia nastolatków. W dużej mierze opiera się ona na wirtualnej rzeczywistości. Jej kwintesencją jest modny obecnie Intagram i to on został wykorzystany w sztuce do przekazania ważnych treści.

W trakcie spektaklu na scenie wyłonił się smutny obraz młodzieży, skupionej na kolorowej i zabawnej, ale sztucznej   rzeczywistości, którą serwują nam portale społecznościowe. Ekspresja, dynamika i żywiołowość   zaprezentowanego tańca okazały się świetnym sposbem, by ten dramat współczesnych nastolatków przekazać.

Brawa dla twórczyń spektaklu (reżyserki Agaty Życzkowskiej i choreografki Magdaleny Przybysz) za podjęcie ważnego tematu w niezwykle ciekawej formie oraz dla młodych aktorów z grupy Hoteloko za świetne, dające do myślenia, (insta)show.

Iza Strzelecka

A A A
04.06.2019
godz.08:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt