przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307494 odwiedzin
Zdrowy i aktywny senior z DDPS

Pensjonariusze   Dziennego Domu Pomocy Społecznej pod opieką Jadwigi Orczyk-Miziołek po raz kolejny wzięli udział w integracyjnej imprezie sportowej „Zdrowy i Aktywny Senior”, organizowanej przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”.

Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Festyn ma charakter sportowo-rekreacyjny, promuje zdrowy styl życia, daje możliwość korzystania z badań, konsultacji medycznych, edukuje w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy, zachęca do aktywności fizycznej seniorów.

Podczas festynu odbywającego się 18 maja w Soczewce nasi reprezentanci wystąpili w programie „Senior na sportowo” z wierszami i piosenkami zachęcającymi do aktywności. Gościnnie „w naszych barwach”  na scenie wystąpił także pan Fabian Filipiak ze swoją autorską piosenką pt. „Koszykarka”.

Nasi seniorzy rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych i rekreacyjnych, osiągając wspaniałe wyniki. Do Sochaczewa przywieźli medale oraz nagrody rzeczowe. Najstarszym uczestnikiem zawodów był nasz reprezentant - pan Władysław Wilczek (92 lata), który próbował swoich sił w wielu konkurencjach, a w strzelaniu z łuku zdobył nawet srebrny medal. Brawo Panie Władysławie!

Udział w festynie był możliwy dzięki sfinansowaniu transportu do Soczewki ze środków samorządu miejskiego, za co gorąco dziękujemy.

NASI MEDALIŚCI:
1. Fabian Filipiak - 4 medale: 3 złote w dyscyplinach  - skok w dal, strzelanie z łuku, bieg na 40 m; brązowy - rzut kulą,
2. Krystyna Kosieradzka - 3 medale: złoty  - dart (rzut lotkami do tarczy); srebrny - skok w dal; brązowy - bieg na 40 metrów
2. Stanisława Radkowska - 2 medale: srebrny - rzut kulą; brązowy - wioślarstwo
3. Władysław Wilczek  - 1 medal: srebrny - strzelanie z łuku,
4. Marek Rogowski - 1 medal: brązowy - dart (rzut lotkami do tarczy).

Teresa Michałowska

A A A
21.05.2019
godz.08:27
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt