przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307490 odwiedzin
Sprzedawał rzeczy, których nie miał

Trzydzieści trzy zarzuty oszustwa usłyszał mieszkaniec Sochaczewa, który na portalu społecznościowym zamieszczał ogłoszenia dotyczące sprzedaży rowerów. W rzeczywistości ich nie posiadał. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Policjanci z sochaczewskiej komendy pracowali nad sprawą oszusta internetowego. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych ogłaszał, że ma do sprzedania rowery górskie, miejskie oraz dziecięce. Nowe jednoślady miały kosztować od 250 do 380 złotych. Ich okazyjna cena miała wynikać z likwidacji sklepu. Ogłoszenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Kupujący przelewali pieniądze na konta bankowe mężczyzny, ale nigdy nie dostali zamówionego towaru.

Policjanci ustalili, że oszust internetowy to 28-letni mieszkaniec   Sochaczewa.   Proceder trwał od lipca 2018 roku do marca 2019. Mężczyzna nigdy nie był w posiadaniu rowerów, które wystawił na sprzedaż i przyjął za nie pieniądze. Oszukał w ten sposób 33 osoby z różnych rejonów Polski. Mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom z referatu dw. walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. W podobny sposób, w okazyjnej cenie, sprzedawał też głośniki bezprzewodowe, zegarki, czy telefony. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie przedstawiono mu 33 zarzuty oszustwa, do których się przyznał. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają! Przed zakupem przez internet zawsze sprawdzajmy opinie innych klientów o sprzedającym. Nieufność powinna wzbudzić także bardzo niska cena w porównaniu do wartości produktu.

A A A
05.06.2019
godz.15:39
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt