przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307492 odwiedzin
Ryzykował ludzkie życie dla zabawy

Kryminalni   zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który czterokrotnie rozlał rtęć w podziemnym przejściu przy dworcu PKP w Sochaczewie. Sprawca usłyszał już zarzuty sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące rozlanej rtęci dotarło do sochaczewskiej komendy na początku kwietnia. Strażacy zabezpieczyli znalezioną substancję i przekazali ją do utylizacji, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Od tamtego czasu mundurowi jeszcze kilka razy byli wzywani do rozlanego płynnego metalu.

W połowie maja do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wpłynęło kolejne zgłoszenie. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a straż pożarna oczyściła teren z niebezpiecznej substancji. W pobliżu zatrzymano również 63-letniego mężczyznę.

Początkowo zaprzeczał, że ma jakikolwiek związek ze sprawą, twierdząc, że tylko informował służby o niebezpieczeństwie. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli dwa telefony, z których były wykonywane połączenia na numer alarmowy. W trakcie dalszych czynności, przyznał się, że cztery razy rozlał rtęć w podziemnym przejściu dworca PKP. Twierdził, że zrobił to dla zabawy.

Zatrzymany   usłyszał cztery zarzuty sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

A A A
04.06.2019
godz.15:39
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt