przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307498 odwiedzin
Integracyjnie i twórczo w szkole w Erminowie

Erminówka – to I Integracyjny Festiwal Twórczości Wszelakiej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie, zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie, stąd też nazwa wydarzenia.

Do erminowskiej szkoły zawitało siedem placówek o podobnej specyfice edukacyjnej. Impreza, która odbyła się w miniony czwartek, 30 maja, miała na celu zaprezentowanie się każdej ze szkół w dowolny sposób artystyczny. Głównym jednak zamierzeniem organizatorów była integracja dzieci i młodzieży z różnym stopniem niepełnosprawności. Dopisała pogoda, publiczność, w tym zaproszeni goście, oraz dzieci i młodzież ze szkół, placówek oświatowych i przedszkoli.

Patronat nad tym wydarzeniem objął poseł na Sejm RP Maciej Małecki, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie jako organ prowadzący oraz Urząd Miasta w Sochaczewie.

Społeczność szkoły, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie wraz z rodzicami, mocno zaangażowali się, by godnie przywitać gości w progach erminowskiej szkoły, szykując wiele atrakcji.

Trwający kilka godzin festiwal rozpoczął się przed godziną 10.00 od oficjalnego powitania gości przez dyrekcję szkoły Renatę Karaś. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali wspólnie starostowie Jolanta Gonta i Tadeusz Głuchowski. Wśród gości obecni byli m.in.: Łukasz Gołębiowski - radny sejmiku woj. mazowieckiego, Urszula Opasiak - dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, Marek Fergiński – wiceburmistrz Sochaczewa wraz z Danutą Szewczyk-Kozłowską – dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego a także Agnieszka Ambroziak, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie.

W programie festiwalu znalazły się występy młodzieży z zaproszonych placówek, symultana warcabowa i plener malarski. Był poczęstunek i dyskoteka. Z przezabawnym przedstawieniem wystąpili nauczyciele erminowskiej szkoły, przedstawiając inscenizację znanego wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.

Na koniec Festiwalu dokonano uroczystego rozdania dyplomów i statuetek dla uczestników „Erminówki 2019”. Nie zabrakło też okazjonalnego tortu, który był słodkim podsumowaniem tej wyjątkowej imprezy, która miejmy nadzieję, na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

A A A
03.06.2019
godz.08:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt