przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307486 odwiedzin
Sochaczew na 5

Nasze miasto została uhonorowane tytułem „Gminy na 5!” w najnowszej, dziesiątej, edycji rankingu przygotowywanego przez Koło Naukowe działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Sochaczewski ratusz znalazł się w gronie liderów. Ocenionych zostało ponad 650 polskich gmin, a 49 najlepszych nagrodzonych. Dyplom dla naszego miasta za bycie „Gminą na 5!” odebrał zastępca burmistrza Marek Fergiński, podczas konferencji połączonej z ogłoszeniem wyników corocznego rankingu, która odbyła się w czwartek 23 maja w siedzibie warszawskiej SGH.

Celem badania „Gmina na 5!” jest analiza działań polskich gmin w stosunku do lokalnych przedsiębiorców i zewnętrznych inwestorów. Coroczny raport przygotowywany przez SGH może stanowić podstawy do wyboru lokalizacji inwestycji w poszczególnych gminach. Istotnym elementem badania jest przebieg komunikacji elektronicznej pomiędzy urzędem a potencjalnymi inwestorami i przedsiębiorcami. Obszarem badanym była komunikacja jednostronna - pozyskiwanie informacji z oficjalnych witryn internetowych (Sochaczew.pl), oraz dwukierunkowa - między innymi mailing w języku polskim oraz angielskim z wykorzystaniem techniki badania „tajemniczego klienta”.

- Ranking pokazuje, czy i jak poszczególne samorządy pomagają w zakupie nieruchomości, czy wskazują potencjalne instytucje wspierające biznes, czy na stronie internetowej miasta inwestor znajdzie osobną zakładkę dla przedsiębiorcy, dane o dostępnych terenach inwestycyjnych, a nawet czy bez trudu znajdzie dane kontaktowe do urzędników   odpowiedzialnych za planowanie przestrzenne. Nasze miasto we wszystkich kryteriach zdobyło wysokie oceny – mówi wiceburmistrz Marek Fergiński.

Z Mazowsza ocenie poddano 88 miast i gmin, wyróżniono dziewięć. Obok Sochaczewa doceniono m.in. Grodzisk Mazowiecki, Ciechanów, Kobyłkę i Pruszków. Daleko za nami w rankingu znalazły się Żyrardów, Łowicz i Skierniewice.

A A A
05.06.2019
godz.08:41
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt