przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307494 odwiedzin
Wielkie grillowanie w ŚDS

Jak co roku podczas Dni Rodziny Środowiskowy Dom Samopomocy we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Potrzebującym „Z Sercem Do Wszystkich” zorganizował spotkanie dla uczestników placówki, ich rodzin oraz zaproszonych gości. Doceniając serdeczną atmosferę imprez w ŚDS, w czwartek 23 maja tych ostatnich pojawiło się bardzo wielu.

Był wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Edward Stasiak oraz reprezentujące ratusz: naczelnik Joanna Kamińska i Agata Kalińska, przedstawiciele starostwa i rady powiatu Bogusław Deperas i Bogumił Czubacki, szefowe wszystkich placówek pomocowych a także zaprzyjaźniony z ŚDS ks. Andrzej Kita. Przybyły również rodziny podopiecznych, co sprawiło, że w spotkaniu uczestniczyła ponad setka uczestników.

Środowiskowy Dom Samopomocy służy osobom niepełnosprawnym intelektualnie, ale nikt, kto obejrzał program w ich wykonaniu, nie ma wątpliwości, że to osoby wrażliwe, zdolne, które z pomocą terapeutów potrafią robić piękne rzeczy. I taka była inscenizacja znanego wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Barwne kostiumy i takaż scenografia, dowcip sceniczny, oprawa muzyczna zachwyciły publiczność, a artystom przyniosły zasłużone brawa.

Jednym z ważniejszych elementów majowych spotkań w ŚDS jest wspólne biesiadowanie przy grillu i słodkościach. Na terenie ośrodka ustawiane są długie stoły pod zadaszeniem, aby biesiada mogła trwać kilka godzin, bo po grillu przychodzi czas na zabawę taneczną.

A A A
23.05.2019
godz.13:01
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt