przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244679 odwiedzin
To matura, nie chęć szczera...

Jak wynika z informacji podanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, w tym roku w całym kraju matury oblało 65 tysięcy uczniów, co stanowi około 20 proc. zdających. Z tego 13 proc. nie zdało tylko z jednego przedmiotu i będzie miało szansę na poprawkę w sierpniu.

W naszych sześciu szkołach średnich (nie licząc zaocznych i wieczorowych) nie zdało zaledwie 110 uczniów na 721, którzy przystąpili do matury, co stanowi 15,3 proc., z czego 81 będzie mogło wziąć udział w sierpniowej poprawce. To naprawdę znakomity wynik w porównaniu ze średnią krajową.

Najlepiej na naszym terenie, do czego już się przyzwyczailiśmy, wypadły dwie szkoły: Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek w Szymanowie i Powiatowe Liceum Ogólnokształcące im. F. Chopina w Sochaczewie. W tym roku ta druga minimalnie była lepsza.

W sochaczewskim Liceum Ogólnokształcącym im. F. Chopina do egzaminu maturalnego przystąpiło 190 uczniów, uzyskując: z języka polskiego średnią 65,5 proc., z matematyki – 82,9 i z dwóch języków obcych 85,7. Łączna średnia z przedmiotów obowiązkowych wyniosła tu 78 proc. Nie zdał jeden uczeń z możliwością poprawki w sierpniu.

W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Niepokalanek do matury przystąpiło 37 dziewcząt i wszystkie zdały. Średnia z języka polskiego to 66,2 proc., z matematyki – 80,1, języka angielskiego – 86,4. Daje to łączną średnią z przedmiotów obowiązkowych 77,5 proc.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, czyli tzw. osiemdziesiątce, w liceum przystąpiło do egzaminów 47 uczniów, z czego nie zdało siedmiu, sześciu z możliwością tegorocznej poprawki. Wyniki licealistów to: język polski – 54 proc., matematyka – 56, język angielski – 61. Trochę gorzej wypadli uczniowie technikum, uzyskując z języka polskiego 44 proc., z matematyki – 47 i języka angielskiego – 40 proc. Do egzaminu przystąpiło 70 uczniów (6 zrezygnowało), z czego nie zdało 15, w tym 11 z możliwością poprawki. Średnia szkoły to 50,3 proc.

Pełne wyniki sochaczewskich matur w najnowszej "Ziemi".

Małgorzata Pałuba  

A A A
10.07.2012
godz.08:27
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt