przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307500 odwiedzin
Zdrowie i rodzinne świętowanie

Dni Sochaczewa to przede wszystkim okazja do zaprezentowania lokalnego dorobku mieszkańców, czas, w którym można pokazać nasze zespoły, wokalistów, tancerzy, pochwalić się miejscowymi produktami czy aktywnością organizacji pozarządowych. Z myślą o tych wszystkich elementach na stadionie przy ul. Warszawskiej zorganizowany zostanie Jarmark Sochaczewski.

8 i 9 czerwca na stadionie przy Warszawskiej, bocznej płycie boiska, wydzielona zostanie specjalna rodzinna strefa. Od 14.00 do 19.00 będzie tam można spędzić czas na wspólnej twórczej zabawie. Na rodziny czekać będzie m.in. strefa klocków drewnianych i jenga -  czyli 25 tys. klocków rozwijających kreatywność i fantazję budowniczych, strefa klocków Lego i Duplo, strefa wideogracza czyli stanowiska z komputerami i projektorami cyfrowymi, które przeniosą gości w wirtualny świat. Dzieci i dorośli będą mogli ścigać się super autami i rozgrywać mecze piłkarskie na światowym poziomie

- Zapraszamy dzieci także na malowanie twarzy wykonywane profesjonalnymi, bezpiecznymi farbkami z atestem oraz do świata baniek mydlanych, gdzie animatorzy pokażą, jak dobrze można się bawić zwykłymi bańkami mydlanymi, że w dużej bańce można nawet schować dziecko - zachęca naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik.

W ramach jarmarku powstanie też strefa plastyczna i rękodzieła, czyli miejsce twórczej wyobraźni i pomysłowych kombinacji. Dzieci samodzielnie, wspólnie z rodzicami lub „pod okiem” instruktora będą mogły oddać się kreatywnym działaniom, dzięki którym powstaną  prace artystyczne. Na najmłodszych ma czekać strefa bobasa z animacjami dla maluszków, zabawkami, puzzlami, piłeczkami itd.

Kolejna strefa profilaktyczna - „Dbamy o zdrowie” to m.in. guady, specjalnie przygotowane tory przeszkód i zdalnie sterowane pojazdy. Każdy będzie mógł wsiąść do symulatora jazdy, zobaczyć świat przez narkogogle i alkogogle. Najmłodsi na miejscu będą mogli nauczyć się gry w szachy oraz zagrać w ulubione gry w wersji XXL. To atrakcja dla całej rodziny, kolorowe plansze, po których dzieci mogą chodzić, skakać i biegać.

Przez dwa dni od 10.00 do 18.00 na stadionie czynne będzie Miasteczko Zdrowia.

- Zaproszeni specjaliści będą tam wykonywali bezpłatnie pomiary cholesterolu i glukozy, pomiary ciśnienia, badania EKG. Porozmawiają o czynnikach ryzyka wywołujących choroby serca, sprzyjające zawałom mięśnia sercowego. Do miasteczka zdrowia zapraszamy też na konsultacje z dietetykiem - zachęca Joanna Kamińska naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia.

Na terenie MOSiR-u, jak zawsze, pojawi się wesołe miasteczko z karuzelami i kolejny raz na Festiwal Foodtracków zjadą do Sochaczewa restauracje na kołach. W poprzednich latach mogliśmy zjeść m.in. pizzę prosto z pieca, ogromne burgery, jabłka w czekoladzie czy wywodzące się z kuchni węgierskiej langosze. Czym w tym roku zaskoczy nas Festiwal Foodtracków, przekonamy się już 8 czerwca.

Na Święcie Mieszkańców nie może zabraknąć strefy handlowej, miasteczka ruchu drogowego, gdzie przypomnimy sobie zasady bezpiecznej jazdy, a także specjalnej strefy NGO. W tej ostatniej swój dorobek pokażą sochaczewskie organizacje pozarządowe.

Daniel Wachowski
daniel.wachowski@sochaczew.pl

Scena główna Dni Sochaczewa, stadion przy ul. Warszawskiej
Sobota, 8 czerwca
17.45 - zespół Tajm

19.00 - raper Kękę
20.15 - zespół Felivers
21.15 - Ania Dąbrowska

Niedziela, 9 czerwca
16.00-18.00 - występy zespołów z SCK

18.00 - zespół Teren C
19.15 - Patrycja Markowska
20.30 - zespół Dżem

A A A
24.05.2019
godz.15:52
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt