przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307498 odwiedzin
Czas dla rodziny

Przez ponad trzy tygodnie, od 15 maja do 7 czerwca w Sochaczewie trwać będą Dni Rodziny. Przedszkola, szkoły, miejskie placówki zorganizują szereg imprez, pikników, konkursów i spotkań, które mają zintegrować całe rodziny, pozwolić im wspólnie spędzić czas.

Będą to rodzinne pikniki, obchody Dnia  Matki i Dnia Dziecka, spotkania pokoleń, zajęcia sportowe dla dzieci i rodziców. Na przykład Szkoła Podstawowa nr 3 przygotowuje konkurs literacki na wiersz o rodzinie oraz konkurs plastyczny pt. „Drzewo genealogiczne mojej rodziny”. Przedszkole nr 6 (w Chodakowie) organizuje piknik jubileuszowy i koncert charytatywny. MP 3 z ul. Poprzecznej włącza się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”,  zaprezentuje także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Z kolei SP 1 zaprosi na doroczny piknik „Badacz wody”, a „czwórka” przy ul. Staszica na spotkanie integracyjne „Rodzice Dzieciom”. Szkolnych i przedszkolnych propozycji jest dużo więcej, bo każda placówka przygotowała po kilka imprez.

W Dni Rodziny ze swoimi propozycjami włączają się placówki miejskie i organizacje pozarządowe. Dzienny Dom Pomocy Społecznej 21 maja zaprasza na „Spotkanie pokoleń”, a dwa dni później w Środowiskowym Domu Samopomocy odbędzie się wspólne grillowanie pod hasłem „Dzień dla rodziny”. Impreza „Moja rodzina - mój azyl” w MOPS zamyka propozycje placówek pomocowych.

Biblioteka   organizuje rodzinne czytanie książek, z kolei Sochaczewskie Centrum Kultury w Boryszewie 29 maja zaprosi na finał Open Day Junior i „Morską przygodę Pana Kleksa”. Będzie można także, wspólnie z dziećmi, skorzystać z Nocy Muzeów. 18 maja w godzinach wieczornych zapraszają: muzeum ziemi sochaczewskiej, dom urodzenia F. Chopina w Żelazowej Woli oraz wąskotorówka.

Jeśli chodzi o imprezy sportowe, to w ramach Dni Rodziny odbędzie się doroczny Turniej Dzikich Drużyn organizowany od lat w Chodakowie,   dwukrotne rozgrywki w badmintona, turniej tenisa stołowego i rodzinny spływ kajakowy.

W cykl imprez rodzinnych świetnie wpisują się obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Odbędą się one w wielu placówkach oświatowych, a także w parku w Żelazowej Woli i muzeum kolejki. Największy festyn przygotowuje ratusz przy współudziale wielu osób i instytucji. Odbędzie się on 1 czerwca w godz. 14-19 w parku Garbolewskiego przy szkole muzycznej. Teren parku zostanie podzielony na krainy, w których dzieci znajdą to, co je najbardziej interesuje. Będzie m.in. kraina muzyczna; gier i zabaw; historyczna; sportowa, a nawet kraina karmelków. Dla małych uczestników wystąpi Teatr Lalek „Bajka” ze spektaklem „Calineczka”, będą klocki i gry planszowe w rozmiarze XXL, poznamy Wioskę Ginących Zawodów oraz proces powstawania lizaków i cukierków.

 

A A A
21.05.2019
godz.15:23
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt