przejdź do Sochaczew.pl
207449 odwiedzin
Wakacje dla 220 dzieci

Ratusz przeznaczy 120 tysięcy złotych na letni wypoczynek dla dzieci z rodzin, których na to nie stać. 220 uczniów z sochaczewskich szkół podstawowych w najbliższe lato weźmie udział w koloniach i półkoloniach finansowanych przez miasto.

Jak informuje Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM, setka dzieci z niezamożnych rodzin wyjedzie w tym roku na kolonie nad polskie morze do Międzywodzia. Do ratusza wpłynęły dwie oferty na organizację letniego wypoczynku. Przetarg na organizację kolonii wygrało Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze z Zielonej Góry. Koszt wakacyjnego wypoczynku dla setki dzieci to 80 tys. zł.

- Odbędą się dwa dziesięciodniowe turnusy, każdy z nich dla pięćdziesięciorga dzieci, w dniach od 30 czerwca do 9 lipca i od 9 do 18 lipca. Dzieci zamieszkają w malowniczym, zalesionym ośrodku wczasowo-wypoczynkowym „Bursztyn”, położonym 250 metrów od morza. Będą mieć zapewnione pełne wyżywienie, opiekę wychowawczą, medyczną, autokarowe wycieczki po okolicy. W czasie ich pobytu odbędą się: ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka, piesze wycieczki, rozgrywki sportowe. Nie zabraknie też rozmów na trudne tematy, o zgubnych skutkach nałogów czy przemocy domowej – mówi naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM, Joanna Kamińska.

Miasto zorganizuje także półkolonie dla dzieci. W tym roku odbędą się one w Szkole Podstawowej nr 6 w Sochaczewie i potrwają dwa tygodnie. Rozpoczną się w pierwszy poniedziałek wakacji, 24 czerwca. W zajęciach będzie mogło uczestniczyć 120 dzieci z miejskich szkół podstawowych.

W ramach półkolonii dzieci otrzymają każdego dnia trzy posiłki - śniadanie, obiad, podwieczorek. W programie zajęć będzie kilka wycieczek do pobliskich miast. Ponadto wyjścia na sochaczewską pływalnię „Orka”, do kina oraz liczne gry i zabawy z wykorzystaniem infrastruktury i zaplecza sportowego Szkoły Podstawowej nr 6 - boiska, placu zabaw, hali. Opiekę nad dziećmi od godz. 9.00 do 15.00 będą sprawować sochaczewscy nauczyciele. Na organizację półkolonii ratusz przeznaczy 40 tysięcy złotych.

Za wyłonienie dzieci, które pojadą na kolonie nad morze, jak i tych, które będą uczestniczyć w zajęciach odbywających się w ramach półkolonii w miejskiej „szóstce” odpowiedzialni będą pedagodzy z poszczególnych szkół. Jak zawsze rodzice pokryją jedynie symboliczną część kosztów wypoczynku – za dwutygodniowe półkolonie zapłacą 20 zł, a za kolonie w Międzywodziu 60 zł. Resztę wyłoży samorząd miejski z funduszu przeznaczonego na walkę z alkoholizmem i narkomanią, którego istotnym elementem jest profilaktyka prozdrowotna.

Ratusz dofinansuje także wyjazd podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci do Serocka, gdzie znajduje się ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny TPD. Jak twierdzi prezes organizacji Teresa Przybylska, dzieci z Sochaczewa jeżdżą tam od lat. Jest to ich wymarzone miejsce na wypoczynek.Oprócz niego jest wtedy czas na rozmowy z pedagogami lub psychologiem, na oderwanie się od trudnej czasami rzeczywistości.

 

A A A
28.05.2019
godz.11:59
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość