przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244610 odwiedzin
"Czwórka" z nową salą

Na tę inwestycję cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 czeka od lat, ale już wkrótce marzenie dzieci się spełni. Kończą się prace projektowe związane z planowaną budową sali gimnastycznej o powierzchni ok. 1500 m2 i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie jesienią ratusz ogłosi przetarg na wykonawstwo. Wiosną 2013 roku zaczną rosnąć mury sali. Wstępnie założono, że realizacja inwestycji potrwa dwa lata (2013-2014) i pochłonie prawie 4 mln zł.

Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 4 projektowana jest przez biuro ARCHIMEDIA z Poznania, któremu zlecono także opracowanie planu budowy boiska ze sztuczną trawą o wymiarach 25x45 m (całość ogrodzona i oświetlona).

- Zaakceptowaliśmy wstępną koncepcję zarówno techniczną, obejmującą rozwiązania budowlane, jak i wizualizację samej sali, jej widok z zewnątrz. Prace idą naprzód i nie widzę żadnego zagrożenia dla terminu oddania miastu pełnej dokumentacji. Poznańskie biuro ma czas do 29 sierpnia na rozrysowanie planów, kosztorysów i uzyskanie pozwolenia na budowę – mówi wiceburmistrz Marek Fergiński.

Plan zakłada budowę sali z zapleczem, dzielonej kotarami na dwie części. Powstanie boisko o wymiarach 18x38 metrów, a liniami wyznaczone zostaną mniejsze boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Powstanie też widownia na antresoli, która pomieści ponad 200 osób, gdyż samych miejsc siedzących wyznaczono 147. Sala sportowa będzie mieć 963 m2 powierzchni, a reszta z projektowanych niemal 1500 m2 obiektu to szatnie, korytarze, hol, widownia i łącznik pozwalający wejść na halę bezpośrednio z budynku Szkoły Podstawowej. Ponieważ założono, że z sali będą mogły korzystać jednocześnie dwie klasy, zaprojektowano cztery szatnie – dwie dla chłopców i dwie dla dziewcząt. Każda ma mieć po ok. 24-25 m2, przestronne sanitariaty z prysznicami.

- Wykorzystana zostanie przestrzeń pod trybunami, gdzie zaprojektowano magazyny i pomieszczenia techniczne. Wysokość pustki pod trybunami to od 1,10 do 2,4 metra, zatem bez trudu można tam urządzić np. skład sprzętu sportowego – wyjaśnia Urszula Cielniak naczelnik wydziału inwestycji i modernizacji UM.  

Co istotne, cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych, stąd brak wysokich progów, pochylnie, poręcze, aż trzy toalety dla osób na wózkach. Dwie z nich w szatniach uczniów, jedna otwarta dla gości i dostępna wprost z holu.

- Na dokończenie prac firma ARCHIMEDIA ma czas do końca wakacji, ale już dziś widać, że projektowanie idzie sprawnie. Przy ul. Staszica stanie piękny i nowoczesny obiekt na miarę czasów, ale przede wszystkim na miarę potrzeb szkoły. Od września do „czwórki” chodzić będzie aż 825 uczniów i każdemu z nich trzeba zapewnić dobre warunki do ćwiczeń, rozwijania sprawności fizycznej. Nie da się tego zrobić w obecnej małej sali – dodaje M. Fergiński.

Przypomnijmy, że sala przy „czwórce” to pierwsza z kilku dużych inwestycji w oświatę, jakie chce przeprowadzić ratusz. W planach zatwierdzonych przez Radę Miasta jest też budowa Żłobka Miejskiego (2012-2013) oraz sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 7 (2014-2015).

 

A A A
09.07.2012
godz.16:20
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt