przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
268997 odwiedzin
Z nożem po wódkę i papierosy

Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka podejrzanego o dwa rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna, grożąc nożem ekspedientkom, kradł wódkę i papierosy. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do pierwszego rozboju doszło w niedzielę 28 kwietnia w centrum miasta. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu i, grożąc nożem ekspedientce, zażądał wydania pieniędzy. Ostatecznie nie otrzymał gotówki, ale ukradł ze sklepu dwie butelki wódki i papierosy. Natychmiast po zgłoszeniu przestępstwa, policjanci z sochaczewskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Funkcjonariusze ustalili, że jest nim 33–letni mieszkaniec Sochaczewa. Został zatrzymany w  poniedziałek 29 kwietnia, chwilę po kolejnym rozboju z użyciem noża. Podobnie jak poprzednim razem, zabrał kilka butelek wódki i kilkanaście paczek papierosów. W jego plecaku policjanci znaleźli odzież, w którą ubrany był podczas pierwszego napadu, a także dwa noże i kominiarkę.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszał dwa zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Tego samego dnia zwołano posiedzenie sądu na którym zapadła decyzja o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

A A A
02.05.2019
godz.08:45
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt