przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245115 odwiedzin
Dni Sochaczewa coraz bliżej

Program corocznego Święta Mieszkańców jest już gotowy, dopięty na przysłowiowy ostatni guzik. Znowu znajdziemy w nim wiele nowych, ciekawych elementów, ale jedno pozostało bez zmian - święto odbędzie się w drugi weekend czerwca.

Prócz występów gwiazd estrady i lokalnych artystów w programie znajdziemy np. teatralne przedstawienia plenerowe, dwudniowy „Jarmark Sochaczewski”, spotkania z lokalnymi autorami oddanych właśnie do druku książek i tomików wierszy, wydarzenia sportowe i wiele innych atrakcji.

Kolejny raz Święto Mieszkańców - Dni Sochaczewa ubarwi fireshow połączony ze spektaklem teatralnym i spektakularnymi efektami wizualnymi. W piątkowy wieczór 7 czerwca powróci Festiwal Teatrów Ulicznych.

Będzie ogień
W ubiegłym roku przed sochaczewską publicznością wystąpił Teatr Ognia Avatar  z Legnicy. Jego dynamiczny pokaz podbił serca widzów. W tym roku, również na pl. Kościuszki, swój pokaz będzie miał Teatr Ognia Bohema. To istniejący od 2010 roku profesjonalny zespół tancerzy, wykonujący pokazy i spektakle fireshow na terenie całej Europy.

Artyści   zaprezentują popisy   aktorsko-taneczne związane z ujarzmianiem ognia i pirotechniką. Sochaczewianie będą mogli zobaczyć ich interpretację znanej legendy o Mistrzu Twardowskim, który musi odbyć podróż do piekła, do samego diabła Boruty, aby odzyskać podpisany przez siebie cyrograf. Tylko w ten sposób może rozwiązać zawartą umowę. Jednak droga do czeluści piekielnych nie jest łatwa, czeka nań wiele zagrożeń, pułapek i pokus. Na koniec dochodzi do finałowej walki pomiędzy szlachcicem a Borutą.

W trakcie półgodzinnego pokazu aktorzy Teatra Ognia Bohema używają najróżniejszych narzędzi ogniowych, kuglarskich i pirotechnicznych.   Pokaz wzbogacony zostanie o elementy… płonącej scenografii! Tłem całej opowieści będzie muzyka filmowa, folkowa, etniczna oraz narracja lektora.

Dekada z zabytkową motoryzacją
Już od dziesięciu lat sochaczewianie mają możliwość podziwiania zabytkowych pojazdów, skarbów światowej motoryzacji. Obecnie impreza na tyle wpisała się w coroczne obchody Święta Mieszkańców - Dni Sochaczewa, że wielu nie wyobraża sobie jej bez możliwości zobaczenia   oryginalnych samochodów i jednośladów „z duszą”.

Tym razem X Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Księcia Władysława Druckiego-Lubeckiego rozpocznie się w sobotni poranek 8 czerwca (godz. 9:00) na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej przy ul. Licealnej 18. Rejestracja potrwa pół godziny, bo już na 9:30 zaplanowano oficjalne otwarcie zlotu i rajdu. Pierwsza załoga wystartuje o godz. 10:50. Około 11:00 na parkingu przy starostwie powiatowym odbędzie się próba sportowa. Między 11:30 a 13:00 przy stacji PKP w Teresinie trwać będzie Konkurs Elegancji. Ogłoszenie wyników rajdu i rozdanie nagród zaplanowano na godz. 18:00 w Dworze w Strzyżewie.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl

A A A
08.05.2019
godz.09:59
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt