przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
268996 odwiedzin
Zapisy do 29 kwietnia

VII edycja Majowego Sochaczewskiego Rajdu Rowerowego odbędzie się w sobotę 4 maja. Peleton wystartuje o godzinie 10.00 z placu Kościuszki. Rowerzystów czeka w tym roku 38-kilometrowa trasa. Zapisy na rajd prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Organizowany przez miasto rajd rowerowy to cieszące się ogromną popularnością wydarzenie. Każdego roku na wycieczkę jednośladami wyrusza blisko 1000 osób. Jadą dzieci, ich rodzice, dziadkowie.

Swój udział można zgłosić wysyłając maila na adresy: zgloszeniamosirsochaczew@gmail.com lub mosir@mosir.sochaczew.pl. Można też dokonać tego osobiście w sekretariacie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 (pływalnia „Orka”). Druki zgłoszeń - oddzielne dla dorosłego i dziecka - dostępne są na miejskim portalu www.sochaczew.pl, stronie internetowej www.mosir.sochaczew.pl oraz w sekretariacie MOSiR. Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zgłoszone jedynie przez rodziców. W rajdzie na własnych rowerach, mogą wziąć udział dzieci powyżej 7 roku życia. Dzieci młodsze jadą w charakterze pasażera. Dzieci do lat 14 mogą wziąć udział w rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Zapisy potrwają do 29 kwietnia do 16.00, ale można do rajdu dołączyć nawet w ostatniej chwili, choć już bez gwarancji otrzymania pakietu startowego.

Peleton, już tradycyjnie, wystartuje o godzinie 10.00 z placu Kościuszki. Biuro rajdu rozpocznie pracę o godz. 9.00. Będzie można w nim odebrać pakiety startowe, w ramach których znajdą się m.in. kamizelki odblaskowe i identyfikatory wraz z trasą rajdu. W tym roku będzie ona liczyła 38,3 km. Komandorem rajdu będzie jak co roku Jacek Spilaszek. Rowerzyści pojadą ul. Płocką, Gawłowską i w Żukowie skręcą w lewo, w kierunku Młodzieszyna. Dalej trasa będzie prowadzić przez miejscowości: Skutki, Rybno, Lubiejew, Erminów, Antoniew. Rajd zakończy się w Stodole nad Bzurą (Kozłów Biskupi). Tam, po godzinie 13.00, odbędzie się piknik rodzinny. Będą gry i zabawy dla najmłodszych oraz konkursy z nagrodami.

- Na finiszu rajdu będą przygotowane stanowiska przy ogniskach, gdzie uczestnicy upieką kiełbaski. Jeśli ktoś nie zabierze prowiantu ze sobą, to nic straconego, będzie mógł zakupić potrzebne rzeczy na miejscu. W Stodole nad Bzurą będą także atrakcje dla najmłodszych, w postaci chociażby dmuchańców i ogromnych maskotek. Przygotowane będą także boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną. Na mecie naszego rajdy przeprowadzimy konkursy dla uczestników. Fundatorami nagród będą sponsorzy naszej imprezy, którymi są m.in. firmy: Bakoma, Procter & Gamble, Mars Polska, Tęczowy Ogród – mówi naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM, Agata Kalińska.

Głównymi organizatoremi rajdu są Urząd Miejski w Sochaczewie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Imprezę wspierają: Sochaczewskie Centrum Kultury, Klub Wolontariuszy przy MOPS, Dragon Fight Club. O bezpieczeństwo uczestników zadbają funkcjonariusze z komendy powiatowej policji oraz pracownicy szpitaa powiatowego.

A A A
26.04.2019
godz.08:14
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt