przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
269000 odwiedzin
Majówka w mieście 2019

Długi majowy weekend to doskonała okazja, by spotkać się z rodziną, wyjechać razem za miasto, wskoczyć na rowery, czy pójść na koncert. Ale wolne dni można dobrze wykorzystać nie ruszając się z miasta. Ratusz, jednostki kultury i sportu oraz organizacje pozarządowe przygotowały na ten czas wyjątkowo bogatą ofertę.

Miejska majówka potrwa od 28 kwietnia do 5 maja, przy czym wydarzenia patriotyczne zebrano w jeden termin - 3 maja. Pozostałe dni długiego weekendu wypełni m.in. koncert złożony z dzieł klasyków wiedeńskich, spotkanie z pisarzem, który klepał biedę w Meksyku a potem został dublerem największych gwiazd Hollywood, rodzinny rajd rowerowy. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

28 kwietnia
O 19.00 zapraszamy do kościoła św. Wawrzyńca na symfoniczny koncert wiosenny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego. Zespół świętujący w tym roku jubileusz działalności artystycznej wystąpi w poszerzonym składzie, dlatego usłyszymy m.in. dźwięki waltorni i oboju. W programie koncertu znajdą się dzieła klasyków wiedeńskich: Beethovena, Haydn’a i Mozarta. Wstęp na koncert - wolny.

29 kwietnia
O 9.30 biblioteka w kramnicach zaprasza dzieci na zajęcia plastyczne ,,Zręczne ręce” w czasie których, wraz z instruktorem, maluchy pobawią się sztuką origami.

Z kolei o 17.00 rodzice i dziadkowie posłuchają barwnych opowieści Andrzeja Zbrożka, autora książki „Latynoska euforia z Hollywoodem w tle”.

Andrzej Zbrożek w Sokołowie Podlaskim mieszkał do osiągnięcia pełnoletności. Potem jego życie mogłoby posłużyć za filmowy scenariusz. Wyjechał do Ameryki Łacińskiej, gdzie przeszedł przez latynoski czyściec. Zaczynał jako nielegalny robotnik, klepiąc biedę w Mexico City, studiował na znanym meksykańskim uniwersytecie UNAM, aż w końcu wylądował w amerykańskim show biznesie, gdzie pierwsze kroki stawiał jako model na wybiegu. Trafił do filmu, pracując jako dubler filmowy i kaskader, zastępując na planie m.in. takie gwiazdy jak Gregory Peck, Burt Lancaster, Arnold Schwarzenegger, Paul Newman, Timothy Dalton, Tom Hanks. Grał w meksykańskich telenowelach, przyjaźnił się zarówno z ambasadorami i artystami, jak i latynoskimi obibokami. W czasie spotkania będzie okazja zapytać, dlaczego nie warto złościć Arnolda Schwarzeneggera? Z czym, poza Fiatem, Tom Hanks kojarzy Polskę? Jak obrazek Madonny z Częstochowy może pomóc w znalezieniu noclegu w Brazylii? Spotkanie autorskie organizowane jest w ramach Międzynarodowego Dnia Książki.

1 - 2 maja
Od godz. 10.30, w kilku punkach miasta rozgrywane będą mecze w ramach XIV Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Młodzi piłkarze zajmą sale sportowe szkół podstawowych nr 1, 4 i 6 oraz halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Chopina 101. Już dziś zachęcamy do kibicowania!

XIV Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej nasze miasto organizuje wspólnie z samorządem Skierniewic i przy wsparciu diecezji łowickiej. Turniej jest ogromnym wydarzeniem sportowym.   Ubiegłoroczne zmagania   zgromadziły ponad 1250 uczestników ze 118 drużyn, z 31 diecezji z całego kraju. Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (2007-2011), lektor młodszy (2003-2006), lektor starszy (1998-2002). W Sochaczewie rywalizować mają najmłodsi piłkarze (kategoria ministrant) co oznacza, że do naszego miasta przyjedzie ok. 400 zawodników. Pierwszego dnia przeprowadzona   będzie faza grupowa turnieju, drugiego rozegrane zostaną play-offy zakończone meczami o medale.

2 maja
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza o 9.00 na otwarcie wystawy malarstwa Andrzeja Lipskiego, artysty mieszkającego w pobliskim Żyrardowie, który zamiłowanie do sztuki wyniósł z rodzinnego domu. Mama była polonistką, tata malarzem. Z wyróżnieniem ukończył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie. Pracował w Biurze Wystaw Artystycznych w Warszawie oraz jako projektant plastyczny działu reklamy w Zakładach Tkanin Technicznych w Żyrardowie. Uczył plastyki w szkołach podstawowych i średnich. Na swych obrazach najczęściej uwiecznia starą, drewnianą zabudowę miejską, przyrodę, piękno naszej ojczyzny, tworzy też obrazy o tematyce marynistycznej. Jego prace będą prezentowane w galerii MBP przy ul. 1 Maja 21.

W czwartek MBP zaprasza dzieci na zajęcia plastyczno-techniczne, gry, do udziału w quizach i zabawach. O 10.00 rozpoczną się w bibliotece przy Chopina 160, a o 12.00 w czytelni w kramnicach przy 1 Maja.

Tego dnia, w południe, w patio kramnic otwarta zostanie wystawa prac malarskich, rysunku i fotografii słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Goście obejrzą także spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu seniorów „Święto wolności i radości”.

Po południu Sekcja Klubu Nauczyciela SCK zaprasza między 15.30 a 17.30 na „Biało Czerwone Szachy na placu Kościuszki”. W królewskiej grze będą się mogli sprawdzić zarówno dorośli jak i dzieci. Sędziuje utytułowany mistrz szachowy Stanisław Osiecki.

4 maja
Odbędzie się już VII edycja Majowego Sochaczewskiego Rajdu Rowerowego. Organizowany przez miasto rajd to cieszące się ogromną popularnością wydarzenie. Każdego roku na wycieczkę jednośladami wyrusza blisko tysiąc osób. Jadą dzieci, ich rodzice, dziadkowie. Peleton wystartuje o 10.00 z placu Kościuszki. Zapisy chętnych przez trzy tygodnie prowadził Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zgłoszeni w terminie uczestnicy otrzymają pakiety startowe - kamizelki odblaskowe i identyfikatory z trasą rajdu. W tym roku będzie ona liczyła ponad 38 km. Tradycyjny piknik rodzinny z grami, konkursami i zabawami zaplanowano w Stodole nad Bzurą.

Także 4 maja, na placu Kościuszki, ale o 14.00, odbędzie się otwarcie XII Sochaczewskiego   Sezonu Motocyklowego. Parada jednośladów wyruszy o 15.00 z placu Kościuszki i przejedzie ulicą Warszawską, Gawłowską do pałacu w Gawłowie. W ogrodzie na gości czekać ma m.in. strzelnica, miejsca na ogniska, mechaniczny byk rodeo i symulator jazdy na tylnym kole. Na otwarcie sezonu zaprasza Stowarzyszenie Motocykliści Sochaczewa.

5 maja
Na finał miejskiej majówki zapraszamy o 10.00 do hali sportowej przy ulicy Chopina 101, gdzie o 10.00 wystartuje Otwarty Turniej Piłki Nożnej.

 

A A A
26.04.2019
godz.08:15
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt