przejdź do Sochaczew.pl
207561 odwiedzin
Poetycko-muzyczne spotkanie

W piątek 15 marca w Klubie Kontrast, mieszczącym się w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie, w ramach Klubu Literackiego „Między kartkami”, odbyło się spotkanie z poetą Markiem Wawrzkiewiczem oraz „Bitwa na dwa wiersze”. Poetycki wieczór uświetniła swoim recitalem Monika Rychwalska, której na fortepianie oraz gitarze akompaniował Konrad Bańburski. Klub Kontrast wypełnił się miłośnikami poezji i muzyki.

W pierwszej części licznie zgromadzeni sympatycy poezji mieli okazję poznać twórczość Marka Wawrzkiewicza. Poeta, w rozmowie z Tadeuszem Hutkowskim, przybliżył gościom swój życiorys oraz zaprezentował kilka wierszy. Chętni mogli kupić tomiki jego poezji, które rozeszły się w mgnieniu oka.

Po rozmowie z poetą odbyła się „Bitwa na dwa wiersze”. W „pojedynku” zmierzyło się 18 uczestników: A. Cywińska, S. Wasilewski, J. Dąbrowska, J. Małczak, J. Budnik, E. Kijoch, D. Kłos, J. Paruszewski, J. Szczepaniak, ks. A. Kita, M. Kosowiec, A. Lato, F. Filipiak, D. Bartoszuk, A. Chmielewski, Z. Mysłowiecki, K.M. Smolarz oraz M. Miklaszewska. Każdy zaprezentował po dwa wiersze. Zwyciężył Krzysztof Marek Smolarz, drugie miejsce zajął Zbigniew Mysłowiecki. Przyznano także trzy wyróżnienia: Monice Kosowiec, Danucie Bartoszuk i Stanisławowi Wasilewskiemu.
W „Kontraście” tego wieczoru nie zabrakło też dobrej muzyki. Wszystkich gości zgromadzonych w klubie zachwycił występ Moniki Rychwalskiej, która zaśpiewała kilka znanych standardów jazzowych. Na gitarze i fortepianie akompaniował jej Konrad Bańburski. Publiczność nagrodziła duet gorącymi brawami, nie obyło się bez bisu.

Poetycko-muzyczny wieczór zakończył się swobodnymi rozmowami przy kawie oraz pozowaniem do pamiątkowego zdjęcia uczestników „bitwy” z poetą Markiem Wawrzkiewiczem.

Iza Strzelecka

Galeria zdjęć pod linkiem

 

A A A
18.03.2019
godz.13:09
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość