przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245077 odwiedzin
Tymczasem w kramnicach...

To co dzieje się na rogu ulic Warszawskiej i 1 Maja od wielu miesięcy przyciąga uwagę sochaczewian. Kramnice wystrzeliły w górę. Aktualnie ekipy zadaszają remontowany budynek. Niedługo zajmą go różne firmy i instytucje.

- Praca skupia się właśnie na ostatniej, dobudowanej kondygnacji - mówi kierujący budową Robert Kozicki z firmy TOM. - Kładziemy dach, co zaobserwować można nawet od strony ulicy. Równolegle rozprowadzana jest sieć elektryczna. Wykonujemy także klimatyzację obiektu. Na razie nie spotkały nas sytuacje mogące spowodować opóźnienie przedsięwzięcia. (...)

W kramnicach praca wre. Gołym okiem widać, że to szczyt sezonu budowlanego. - Niektóre ekipy pracują po kilkanaście godzin. Chcemy wykorzystać sprzyjającą pogodę - mówi Robert Kozicki. - Niewielu z nas myśli o dłuższym urlopie. W naszej branży to najbardziej pracowity  okres w roku. 

Kiedy remont dobiegnie końca, w kramnicach swoją siedzibę znajdzie szereg punktów handlowych i usługowych, a także instytucji. Na sklepy wygospodarowano siedem pomieszczeń z zapleczami. Znajdzie się też miejsce na dwie sale o charakterze restauracyjnym. Pierwsze piętro zajmie biblioteka miejska i biura. Drugie będzie miało charakter „instytucjonalny". Składać będzie się z pokoi biurowych i sal konferencyjnych. Administrowaniem kraminicami zajmie się zarządca wyłoniony w drodze przetargu.

Więcej w najnowszej "Ziemi".

 Agnieszka Poryszewska

A A A
03.07.2012
godz.09:17
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt