przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307495 odwiedzin
Dał narkotyki dziecku

Jak ustalili sochaczewscy policjanci, 20-letni dziś mieszkaniec naszego miasta w ubiegłym roku poczęstował marihuaną 13-letniego chłopca. W lutym tego roku mężczyzna został zatrzymany po tym, jak sprzedał wspomnianemu dziecku amfetaminę.

Jak relacjonuje oficer prasowy KPP w Sochaczewie Agnieszka Dzik, sprawca od lutego do grudnia 2018 roku czterokrotnie dawał dziecku marihuanę. Chłopiec miał wtedy 13 lat. Do kolejnego przestępstwa doszło w ubiegłym miesiącu, gdy sochaczewianin sprzedał nieletniemu amfetaminę. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał już zarzuty przekazywania narkotyków nieletniemu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sąd przychylił się do zastosowania wobec dilera środków zapobiegawczych: dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu zbliżania się do nieletniego na odległość mniejszą niż 100 metrów. Za udzielenie narkotyków nieletniemu grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności, natomiast za sprzedanie dziecku środków odurzających, według polskiego systemu prawnego, kara nie może być krótszą niż 3 lata pozbawienia wolności. (seb)

A A A
11.03.2019
godz.09:37
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt