przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338470 odwiedzin
Na tatami w Czechach

W weekend 23-24 lutego odbył się Grand Prix Ostrava Cesky Puchar w judo, w którym wystartowało siedmioro zawodników UKS Orkan-Judo.

W turnieju wzięło udział w sumie 1500 zawodników z całej Europy. Pierwszego dnia po wygraniu trzech walk Oliwia Hupert zdobyła złoty medal w wadze +63 kg. Wszystkie starcia wygrała przed czasem. Eryk Osiński po wygraniu pięciu walk (cztery zakończył przed czasem) dopiero w finale uległ zawodnikowi z Węgier. W jego wadze do 55 kg brało udział aż 50 zawodników. W tej samej wadze walczył również Kacper Gajda, który odpadł w eliminacjach. W kategorii wagowej do 66 kg rywalizował Jan Jaworski, który wygrał pierwszą walkę, w drugiej uległ zawodnikowi z Czech i odpadł z turnieju.

Drugiego dnia zmagań w kategorii wiekowej „junior młodszy 2002-2004” Kacper Wątkowski był bliski podium, zajmując wysokie piąte miejsce. Wygrał trzy walki, uległ jednak zawodnikom z Ukrainy w walce o finał i o brązowy medal. Maks Żakowski i Oliwier Grzeszczak odpadli z turnieju po drugiej rundzie.