przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338476 odwiedzin
Brzydkie kaczątko, magia i wiele więcej

Inauguracja Artystycznych Kramnic w niedzielę 17 lutego odbyła się za sprawą Teatru Conieco. Tym razem dzieci obejrzały inscenizacje kilku bajek H. Ch. Andersena, m.in. „Brzydkiego kaczątka”, „Księżniczki na ziarnku grochu”, czy „Świniopasa”. Tydzień później, 24 lutego, w kramnicach zaprezentował się iluzjonista Jędrzej Bukowski, nazywany polskim Davidem Copperfieldem.

Obydwa spotkania w Artystycznych Kramnicach tradycyjnie otworzyła naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik,   pomysłodawczyni cyklu spotkań dla najmłodszych. Na „pierwszy ogień” poszły zajęcia Gordonowskie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem   rodziców, którzy przyprowadzają na nie coraz młodsze pociechy.   Zapewne   kluczową rolę odgrywa tu prowadząca warsztaty, Magdalena Jaworska, dzięki której spotkania te są interesujące zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Propozycje Teatru Conieco to jak zwykle  prezentacja różnorodnych rodzajów sztuki teatralnej. Mali widzowie mają okazję poznać marionetki, kukiełki, teatr przedmiotów czy żywego planu. Aktorzy w prosty sposób, z dużą kulturą słowa wprowadzają dzieci w świat baśni. Nic więc dziwnego, że niedzielne spotkania przyciągają tak liczną widownię.

Z kolei 24 lutego dzieci spotkały się z czarodziejem a na scenie królowała tego dnia magia. Prezentowane iluzje zapierały dech w młodych piersiach, z których co chwila wyrywało się: „ale jak on to zrobił!?”. Nie zabrakło lewitacji, sztuczek karcianych na najwyższym poziomie czy trików z udziałem publiczności. Dzieciaki z ogromną radością brały udział w pokazie.

W drugiej części maluchy spotkały się z doskonale im znanym Wujciem Wariatuńciem   (Piotrem Milczarkiem), który z naturalnym wdziękiem porwał je do wspólnej zabawy.

Uczestnicy zajęć tradycyjnie otrzymali indeksy do zaznaczania swojej obecności, choć pewnie i bez nich chętnie pojawią się w kolejną niedzielę. Wiosenna edycja Artystycznych Kramnic potrwa do 7 kwietnia. Już w najbliższą niedzielę, 3 marca, Teatr Pod Orzełkiem przedstawi sztukę: „Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o smoku wawelskim oraz Warsie i Sawie”.

(sos, seb)

A A A
25.02.2019
godz.13:08
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt