przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338485 odwiedzin
Ogień w fabryce rowerów

Zaczęło się niepozornie, bo od zgłoszenia, że zajęło się składowisko gumowych odpadów w Lubiejewie. Ogień rozprzestrzeniał się jednak na tyle szybko, że, mimo bezzwłocznej reakcji sochaczewskich strażaków, kiedy dojechali na miejsce, płomienie obejmowały już dwa budynki.

- 12 lutego, o godzinie 16:35, do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie zakładu produkcyjnego w Lubiejewie. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze oraz podnośnik hydrauliczny z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP - relacjonuje st. kpt. Tomasz Fijołek z KP PSP w Sochaczewie.

Kiedy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że palą się tereny zakładu zajmującego się produkcją rowerów. Ogniem objęte było składowisko opon rowerowych oraz dwa sąsiadujące z nim budynki. Wszyscy pracownicy opuścili zakład jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, a od obu budynków został odłączony dopływ prądu, co pozwalało na bezzwłoczne podjęcie działań. W obliczu skali zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi poprosił o wsparcie.

- Pierwsze podjęte przez strażaków działania miały na celu obronę nadpalonych konstrukcji przed całkowitym zajęciem się ogniem. Kiedy na miejsce dojechało wsparcie, na płonące składowisko skierowane zostały dwa prądy piany ciężkiej - powiedział nam kpt. Rafał Krupa z KP PSP w Sochaczewie.

Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do sprawdzania pogorzeliska kamerą termowizyjną. Spalone opony zostały przy tym przewiezione koparko-ładowarką spomiędzy budynków na plac, gdzie ratownicy dbali o ich dokładne dogaszenie.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Sochaczewie st. bryg. Piotr Piątkowski oraz dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie mł. bryg. Maciej Bieńczyk. Na czas trwających blisko cztery godziny działań, rejon miasta zabezpieczał zadysponowany do KP PSP zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni.

W akcji gaśniczej, poza zastępami   zawodowych strażaków,   uczestniczyli druhowie z OSP z Antoniewa, Dachowej, Erminowa, Rybna, Jasieńca i Szymanowa. W działaniach wzięło udział 12 samochodów i 42 strażaków. Akcję zakończono po godzinie 20.00.

Sebastian Stępień
sebastian.stepien@sochaczew.pl

A A A
23.02.2019
godz.13:02
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt